بین‌المللیگوناگون

مردم برزیل در خیابان فریاد زدند: بولسونارو، استیضاح!

پیش از این خیابان‌های برزیل شاهد اعتراض مردم به بولسونارو بوده‌اند. اما گفته می‌شود راهپیمایی اخیر با توجه به گستردگی‌اش،‌ بزرگ‌ترین اعتراض آنان در دوران همه‌گیری کرونا بوده است.

هزاران برزیلی با تظاهرات اعتراضی خواستار استیضاح رییس‌جمهور برزیل، بولسونارو شدند. معترضان در سراسر برزیل به خیابان‌ها آمدند تا به عملکرد بولسونارو در رابطه با پاندمی کووید-۱۹، که منجر به کشته شدن بیش از ۴۵۹،۰۰۰ نفر در این کشور شده، اعتراض کنند. بولسونارو در دفاع از عملکرد خود می‌گوید که مخالفت او با قرنطینه عمومی در راستای حفظ شغل و معیشت مردم برزیل بوده. منتقدان می‌گویند او باید بابت گسترش ویروس به‌ دلیل اجرا نکردن قرنطینه و عدم دسترسی کافی به واکسن و اقتصاد شکست‌خورده کشور پاسخگو باشد.

با تمام این اتفاقات بولسونارو همچنان محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا را نمی‌پذیرد. هفته گذشته او به راهپیمایی بزرگ موتورسواران هوادارش پیوست و به آنان قول داد تا قرنطینه اجرا نخواهد شد.

پیش از این خیابان‌های برزیل شاهد اعتراض مردم به بولسونارو بوده‌اند. اما گفته می‌شود راهپیمایی اخیر با توجه به گستردگی‌اش،‌ بزرگ‌ترین اعتراض آنان در دوران همه‌گیری کرونا بوده است./میدان

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا