بین‌المللی

رئیس‌جمهور چین جهان شمولی بیشتر رسانه‌های کشور را خواستار شد

رئیس‌جمهور چین تاکید کرد، کشورش باید همچنان که به دنبال دستیابی به یک صدای بین‌المللی بازتاب دهنده وضعیتش در عرصه جهانی است، نحوه بیان “ماجراهایش” به مخاطبان جهانی را ارتقا دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در سخنرانی در جریان یک نشست مطالعاتی حزب کمونیست کشورش گفت، ضروری است که چین قابلیتش برای اشاعه پیامهایش در سطح جهانی را با هدف ارائه یک “کشور چین حقیقی، سه بعدی و فراگیر” ارتقا دهد.

بر اساس گزارش شینهوا شی جین پینگ گفت، چین نیاز به توسعه یک “صدای بین المللی” مطابق با جایگاه جهان و قدرت ملی خود دارد و این کشور همچنین نیاز دارد تا تلاشهای تبلیغاتی را تقویت کرده تا به درک خارجی‌ها از حزب کمونیست چین و چگونگی “تلاش آن در جهت خرسندی مردم چین” کمک کند.

این در حالی است که چین در سالهای اخیر روابط متشنجی با رسانه‌های خارجی داشته و برخی رسانه‌های محلی این کشور همچون گلوبال تایمز اغلب خبرنگاران خارجی را از بابت آنچه پوشش خبری ناعادلانه و مغرضانه می‌خواند، جدا می کند.

سال گذشته میلادی همچنان که روابط بین دو طرف وخیم شد، چند خبرنگار فعال رسانه‌های خبری آمریکایی از سوی چین اخراج شدند.

چین همچنین شبکه بی.بی.سی ورلد نیوز را در بین شبکه‌های تلویزیونی در خاک این کشور ممنوع کرده است؛ اتفاقی که در پی انتقاد از (نحوی) پوشش خبری این شبکه انگلیسی از وضعیت حقوق بشر در منطقه سین کیانگ در شمال غرب چین و همچنین مساله منشا همه گیری کووید-۱۹ رخ داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا