اخبار

نمایش انتخابات

مشارکت مردم این روزا نقل دهن همه مسئولان و البته نامزد‌های انتخاباتی شده است با این‌که تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ کمتر از ۲۰ روز مانده است، اما فضای سرد انتخاباتی حاکم بر جامعه دلالت بر این دارد که این بار نمی‌شود به راحتی مردم ستمدیده را پای صندوق‌ها آورد…..

تجربۀ شرکت در انتخابات گوناگون و مهندسی شده رژیم در سال های اخیر نشان می‌دهد که ثمره همگی این نمایش‌ها کمک به ادامۀ رژیم ولایت‌فقیه، و ادامۀ وضعیّت به شدت وخیم زندگی ده‌ها میلیون ایرانی است که از ظلم و جور این رژیم جانشان به لب رسیده است.

روزنامه اعتماد، در همین زمینه می نویسد: «در این میان بیان هر نکته و وعده‌ای نه تنها هیچ دردی را درمان نکرده و انگیزه‌ای برای حضور مردم ایجاد نمی‌کند، بلکه نظام با یکدست شدن، ریزش شدید نیرو و البته تنش شدید درونی را هم تجربه می‌کند. …..حکومت در نظام یکدست نیست چرا که زمینهٔ آن به‌ لحاظ تشکیلاتی، فکری، پایگاه طبقاتی و درآمدی ایجاد نشده و تحقق‌ناپذیر است. نظام به سمتی می‌رود که همراه با یکدست شدن، ریزش شدید نیرو و البته تنش شدید درونی را هم تجربه می‌کند. مؤلفه‌های بسیار زیادی در بروز تنش های جناح حاکم تأثیرگذار خواهد بود که با گذر زمان و ظهور تحولات دیگر به مرحله اجرا می‌رسد. ذات مجلس یازدهم برآمده از حذف گستردهٔ دیگران و مشارکت پایین و حداقلی در انتخابات است. مطالبات مردم به سطحی بسیار بالاتر از توان پاسخ‌دهی و ظرفیت سیستم رسیده است.»

سایت “اصلاحات نو” هم در مقاله‌ای با عنوان «شورای نگهبان حتی حضور حداقلی رقبای اصول گرایان را برنمی‌تابد!»، با اشاره به خودزنی خامنه‌ای و عدم تحمل خودی ها نوشت: «در حالی که شورای نگهبان با رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات تلاش در تک‌قطبی شدن انتخابات داشت و تقریباً هم موفق بود، اکنون حداقل حضور نامزدهایی غیر از اصول‌گرا را که تاکنون نامزد رسمی اصلاح طلب‌ها هم نبوده و بعید است این‌گونه هم شود نیز بر نمی‌تابد و به‌دنبال رد صلاحیت آنهاست.»

مجمع روحانیون مبارز در انتخابات از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند

مجمع روحانیون مبارز از تشکل‌های نزدیک به اصلاح طلبان به ریاست محمد خاتمی اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند. این مجمع همچنین از عملکرد شورای نگهبان در رد صلاحیت‌ها به شدت انتقاد کرد.

این مجمع اقدام شورای نگهبان را “ضایعه بزرگی” دانسته که “بخش عمده‌ای از مردم را از داشتن نماینده‌ای در میان کاندیداها محروم کرده است”.

در بیانیه مجمع روحانیون مبارز همچنین آمده است: «این بی‌اعتنایی بی‌سابقه به مردم واکنش‌های زیان‌باری را در پی خواهد داشت که کاهش مشارکت در انتخابات یکی از آن‌ها خواهد بود.»

نارضایتی عمومی از سیاست ها و عملکرد ایران برباد دِه رژیم روز به‌روز گسترده‌تر می‌شود. خودداری بخش قابل‌ملاحظه‌ای از مردم از شرکت در شعبده‌بازی‌ای تحت عنوان انتخابات، نشانگر نارضایتی عمیق توده‌های زحمتکش از سیاست ضد مردمی سردمداران رژیم کنونی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا