گوناگون

روسیه: مذاکرات وین به مرحله تصمیم‌گیری‌های سیاسی رسیده است

رئیس هیات روسیه در پایان نشست روز چهارشنبه کمیسیون مشترک برجام گفت که مذاکرات درباره احیای کامل اجرای برجام به مرحله‌ای رسیده که باید با پایتخت‌ها درباره مسائل باقی‌مانده‌ای است که نیازمند اتخاذ تصمیم‌های سیاسی است رایزنی شود.

به گزارش ایرنا، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین در توئیتی افزود که اعضای کمیسیون مشترک برجام تصمیم گرفتند تا به خود تنفس دهند و گفت‌وگوها را از اواخر هفته آینده از سربگیرند.

جلسه دوم از پنجمین دور کمیسیون مشترک برجام به دنبال بیش از یک هفته گفت‌وگوهای فشرده در قالب های دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف، چهارشنبه شب در گراندهتل وین تشکیل جلسه داد.

در این نشست روسای هیات های کشورهای عضو برجام به ارزیابی آخرین وضعیت گفتگوها پرداختند.  همه هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته تا این مرحله، یک بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفتگوها در روزهای آتی با هدف یافتن راه حل هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در نشست کمیسیون مشترک مقرر شد ضمن تداوم تماس ها و گفتگوها در سطح کارشناسی، روسای هیات ها به مدت چند روز برای رایزنی و مشورت به پایتخت ها عزیمت کرده و مذاکرات ظرف روزهای آتی مجددا از سر گرفته شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا