زحمتکشان

بیمه کارگاه‌های ناامن به معنای صدور جواز قتل کارگران است

«هنگامی که کارفرما مشاهده می‌کند کارگاه وی، بدون رعایت استانداردهای ایمنی بیمه شده است برایش تفاوتی نمی‌کند شرایط ایمنی کارگران شاغل در کارگاه چگونه است./ در صورت تعامل ادارات کار با انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی، این انجمن‌ها می‌توانند در بخش آموزش ایمنی کارگران ساختمانی پیش رو باشند.» …

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان یزد، بیمه کارگاه‌های ساختمانی پیش از رعایت استانداردهای ایمنی را معادل صدور جواز قتل کارگران دانست.

«مصطفی بورقی» با تاکید بر اینکه بیشترین درصد حوادث شغلی در کشور برای کارگران ساختمانی اتفاق می‌افتد به ایلنا گفت: در صورت تعامل ادارات کار با انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی، این انجمن‌ها می‌توانند در بخش آموزش ایمنی کارگران ساختمانی پیش رو باشند.

وی ادامه داد: از عدم رعایت ایمنی کار در کارگاه‌های ساختمانی و عدم نظارت جدی بازرسان وزارت کار بر این موضوع، فقط بیمه‌های حوادث سود می‌برند. شرکت‌های بیمه باید پیش از پوشش بیمه‌ای کارگاه‌ها بر لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در آن‌ها نظارت و تاکید داشته باشند.

به گفتهٔ آقای بورقی، هنگامی که کارفرما مشاهده می‌کند کارگاه وی، بدون رعایت استانداردهای ایمنی بیمه شده است برایش تفاوتی نمی‌کند شرایط ایمنی کارگران شاغل در کارگاه چگونه است.

این فعال صنفی در پایان با انتقاد از شرایط آموزش ایمنی کارگران تصریح کرد: آموزش ایمنی کارگران در کشور معادل صفر است و باید زمینه برگزاری کلاس‌های آموزش ایمنی کار برای این قشر آسیب پذیر فراهم شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا