گوناگون

رسانه چینی:کشورهای ثروتمند باید واکسن کرونای مازاد خود را به آسیا دهند

روزنامه «ساوث چاینا مورنینگ پست» چین روز پنج شنبه در گزارشی نوشته است در حالیکه هر روز به شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آسیا افزوده می شود، کشورهای ثروتمند باید بخشی از واکسن کرونای مازاد خود را به کشورهای فقیر در قاره کهن اختصاص دهند.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا به نقل از این رسانه چینی، چنانچه کشورهای ثروتمندتر دوزهای واکسن ذخیره شده خود را در قالب برنامه کوواکس در اختیار کشورهای فقیر قرار دهند از بروز فاجعه دیگر در آسیا جلوگیری که جان میلیونها انسان را تهدید می کنند، جلوگیری خواهند کرد.

بر پایه این گزارش، هر روز به شمار قربانیان این بیماری مهلک در سراسر آسیا افزوده می شود و کشورهای این منطقه با کمبود شدید واکسن برای مبارزه با ویروس کرونا روبرو شده اند.

این در حالیست که کشورهای ثروتمند به ذخیره کافی واکسن کرونا برای واکسینه کردن جمعیت خود به دفعات مکرر دسترسی دارند.

در این گزارش آمده است: چنانچه کشورهای ثروتمند واکسن ذخیره شده خود را با کشورهای فقیر در آسیا تقسیم کنند از بروز فاجعه انسانی در قاره آسیا جلوگیری به عمل خواهد آمد.

کشورهای ثروتمند می تواند میلیونها دوز واکسن مازارد خود را یا بفروشند یا در قالب طرح کوواکس در اختیار کشورهای فقیر و کمتر برخوردار در آسیا قرار دهند.

رسانه چینی:کشورهای ثروتمند باید واکسن کرونای مازاد خود را به آسیا دهند

جدال کشورهای جنوب آسیا با کرونا

به نوشته پایگاه خبری «گلوبال تایمز»، کشورهای جنوب آسیا با بیشترین تعداد فقیر در جهان اکنون در میان موج دوم بیماری همه گیر کرونا قرار دارند.

بیمارستان های این کشورها بیش از حد تحت فشار قرار گرفته اند و تعداد فزاینده ای از بیماران مبتلا به کرونا در حالی که با کمبود اکسیژن، دستگاه های تهویه و تخت بیمارستانی مواجه هستند، آخرین نفس های خود را می کشند.

این کشورها مجبور شده اند برای جلوگیری از تجدید شیوع انواع ویروس ها که سیستم سلامتی آنها را فلج کرده است، دستورات سختگیرانه قرنطینه ای اعمال کنند. آسیب دیده ترین کشورهای این منطقه مانند نپال و هند خواستار حمایت های بین المللی شده اند.

سازمان جهانی بهداشت اخیراً واکسن سینوفارم چین را به برنامه کواکس اضافه کرده است. این اقدام این اطمینان را ایجاد می کند که افراد بیشتری در بسیاری از کشورهای فقیر به واکسن کرونا دسترسی پیدا می کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا