بین‌المللی

معترضان برزیلی “قابلمه‌کوبان” به خیابان‌ آمدند

معترضان خشمگین و قابلمه‌کوب برزیلی عصر چهارشنبه در بحبوحه سخنرانی ژائیر بولسونارو در چندین شهر به خیابان‌ها آمدند. چند روز قبل هم معترضان در سراسر این کشور به خیابان‌ها ریختند تا علیه مدیریت کرونای او که تاکنون حدود نیم میلیون کشته داشته است، اعتراض کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، چند روز گذشته برای دولت راستگرای بولسونارو، رئیس‌جمهوری  برزیل که محبوبیتش بابت مرگ و میر ناشی از کرونا به شدت افت داشته ، پر التهاب بوده است.

براساس آمارهای دولتی، روز چهارشنبه تقریبا ۱۰۰ هزار برزیلی مبتلا به کرونا شناسایی شده و ۲۵۰۷ تن جان باختند. پیشتر هم دیوان عالی برزیل مجوز تحقیقات کیفری علیه وزیر محیط زیست بولسونارو به اتهام قطع غیرقانونی درختان را صادر کرده بود.

رئیس‌جمهوری برزیل در سخنرانی تلویزیونی خود به طور خلاصه به آنچه دستاوردهای دولتش می‌خواند، اشاره کرد و برای رشد اقتصادی قدرتمند وعده داد اما هیچ اطلاعات تازه‌ای نداشت.

روز شنبه هزاران معترض برزیلی با سازماندهی احزاب چپگرا، اتحادیه‌ها و انجمن‌های دانشجویی در دست‌کم ۱۶ شهر به خیابان‌ها آمدند.

بولسونارو که قبلا استفاده از ماسک و واکسن را مورد تمسخر قرار می‌داد، در سخنرانی کوتاه روز چهارشنبه خود گفت تمام برزیلی‌هایی که واکسن می‌خواهند، تا پایان امسال آن را دریافت می‌کنند. وزارت بهداشت برزیل هم در اصلاحیه‌ای گفت که تا ژوئن حدود چهار میلیون دوز واکسن می‌گیرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا