حقوق بشرزنان

مینا خیری مجری آریانا نیوز در انفجار کابل کشته شد

تلویزیون “آریانا نیوز” از کشته شدن مینا خیری، مجری این شبکه خبر داد. این دومین مجری زن تلویزیون افغانستان است که در سال جاری جان خود را بر اثر انفجار از دست داد. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت انفجار را برعهده نگرفته است. در حادثه انفجار غرب کابل علاوه بر مینا خیری و مادرش شش غیرنظامی دیگر کشته و ۱۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

طبق گزارش بخش دری دویچه وله مسئولان شبکه آریانا نیوز گفتند جسد مینا خیری از روز گذشته تا کنون به دلیل سوختگی قابل شناسایی نبوده و اکنون آزمایش “دی ان ای” مشخص کرده است که این گوینده با مادرش در انفجار روز پنجشنبه ۱۷ خرداد کشته شده‌اند. خواهر مینا خیری نیز شدیدا  دچار سوختگی شده و در بیمارستان کابل بستری است.‌

مینا خیری ۲۳ سال داشت و از سال ۲۰۱۷ با رادیو و تلویزیون آریانا و آریانا نیوز به عنوان گوینده کار می‌کرده است. او برنامه “آغاز روز” آریانا نیوز را پیش می‌برد و گوینده خبرهای رادیو آریانا و آریانا نیوز بود.

سازمان گزارش‌گران بدون مرز کشته‌شدن این خبرنگار افغان را تاسف‌بار خوانده و گفته است که دو روز قبل در نامه‌ای به دیوان کیفری بین‌المللی خواستار تحقیق در مورد جنایات جنگی علیه خبرنگاران در افغانستان شده است.

در سال جاری این دومین کارمند زن رسانه است که بر اثر انفجار جان خود را از دست داده‌ است.

مسئولیت انفجارهای غرب کابل را تا کنون هیچ گروهی برعهده نگرفته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا