زحمتکشان

اعتصاب و اعتراض به معوقات مزدی

کارگران شهرداری کوت عبدالله می‌گویند: مشخص نیست چه زمانی معوقات مزدی ما پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران شهراری کوت عبدالله چند روزی است دست به اعتراض زده و مشغول رایزنی با مقامات هستند. این کارگران که نگران زمان پرداخت معوقات مزدی خود هستند، می‌گویند: از وعده و وعید و سر دواندن‌ها خسته شده‌ایم!

یکی از این کارگران می‌گوید: مطالبات مزدی ما بسیار است. برای برج ۹ و ۱۰ پارسال اصلاً یک ریال به ما نداده‌اند. برای برج ۱۱ و ۱۲ سال قبل، ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به عنوان علی الحساب واریز شده ضمن اینکه عیدی و سنوات پایان سال را نیز طلبکاریم. برای برج ۱ و ۲ سال جاری نیز نفری ۴ میلیون تومان به عنوان علی الحساب به حساب‌مان ریخته‌اند اما واقعاً نمی‌دانیم چه زمانی قرار است باقی مطالبات مزدی ما را بپردازند و تسویه حساب کنند!

این کارگر با بیان اینکه در هفته قبل بارها به مقامات مراجعه و اعتراض کردیم می‌گوید: روز ۱۴ خرداد؛ معاون شهردار با کارگران شب‌کار جلسه گذاشت و به آن‌ها گفت بروید سر کارتان؛ باقی معوقات بیستم خرداد واریز می‌شود. اما کارگران می‌گویند تا پیامک واریز نیاید، خیال‌مان راحت نمی‌شود چون از این وعده‌ها بسیار شنیده‌ایم.

این کارگران معتقدند؛ پیمانکار مربوطه هیچ مسئولیتی در قبال کارگران برعهده نمی‌گیرد و به وعده‌هایی که معاون شهرداری می‌دهد، اعتمادی نیست.

یک کارگر دیگر این مجموعه می‌گوید: ما ماههاست که با قرض و قوله و به صورت نسیه زندگی‌مان را می‌گردانیم؛ دیگر از این وضعیت به ستوه آمده ایم. بارها مشکلات‌مان را بیان کردیم و از هر کانالی که در دسترس داشتیم مطالبه‌گری نمودیم اما گویا هیچ اراده‌ای برای توجه به دغدغه‌های کارگران وجود ندارد. شهردار و مقامات شهری اطلاعی از زندگی کارگران زحمتکش شهرداری ندارند و نمی‌دانند که با چه مشکلاتی روبرو هستیم. دیگر به راستی شرمنده زن و فرزند شده‌ایم!

این کارگران در پایان می‌گویند: سوال اینجاست که آیا بیستم خرداد همه معوقات مزدی ما واریز می‌شود یا بازهم می‌خواهند مبلغی به عنوان علی الحساب بپردازند و بگویند باقی مطالبات باشد وقتی دیگر!

بازداشت ۹ کارگر منطقه ۳ شهرداری اهواز

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر جنوب، طی روزهای اخیر، ۹ کارگر منطقه ۳ شهرداری اهواز توسط ماموران کلانتری ۳۰ این شهر بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، بازداشت این کارگران در پی اعتصاب و اعتراض به عدم دریافت مزایای شغلی‌شان صورت گرفته و تا لحظه تنظیم این گزارش همچنان ۲ تن از کارگران در بازداشت به سر می‌برند.

در این گزارش هویت این دو کارگر، داوودی و منصوری شاغل در واحد رفت و روب این شهرداری عنوان شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا