اخبار

رای بی رای؛ تحریم روزافزون از سوی مردم ستمدیده

. رئیس دفتر حسن روحانی اظهارات کاندیداها در مناظره اول را سیاه‌نمایی خواند و خواهان اختصاص فرصت به دولت پیش از دوره بعدی مناظره‌ها برای پاسخ‌گویی شد……

محمود واعظی در نامه‌ای به وزیر کشور به عنوان رئیس کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات، سخنان کاندیداها در مناظره شامگاه شنبه شانزدهم خرداد ماه را حاوی «طرح اتهامات، نسبت‌های ناروا، تحریف اطلاعات و ارائه آمار غلط، سیاه‌نمایی از وضعیت کشور و اظهارات خلاف واقع و غیر منصفانه علیه دولت» خواند.

واعظی افزود که برخی نامزدها «مشکلات ناشی از جنگ اقتصادی سه سال و نیمه و شیوع ویروس کرونا» را نشان «ناکارآمدی دولت» خواندند و به همین دلیل باید با در نظر گرفتن فرصتی مناسب در برنامه مناظره دوم داوطلبان و پیش از آغاز مناظره و سخنان آنان، امکان پاسخ‌گویی به این اتهامات در صدا و سیما فراهم شود.

همزمان علی ربیعی، سخنگوی دولت، نیز در نامه‌ای از صدا و سیما خواست «مطابق قانون فرصتی برای پاسخ به اتهام‌زنی‌ها و نشر اکاذیب و طرح مطالب ناروا علیه دولت» در برنامه‌های انتخاباتی فراهم شود.

ربیعی نیز در نامه خود نوشت که در مناظره شاهد «اتهام‌زنی‌های متعدد ناشی از کم‌اطلاعاتی و نیز طرح افترائات ناروا علیه دولت» بودیم.

نامه ی سخنگوی دولت به رئیس صداوسیما: به ما فرصت بدهید!

سخنگوی دولت در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان صداوسیما با انتقاد از عدم توجه این سازمان به درخواست‌های پیشین دولت برای پاسخگویی در برابر اتهامات مطرح‌شده توسط نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد که «در اسرع وقت فرصت مقتضی در برنامه زنده تلویزیونی برای پاسخ به اتهامات یاد شده، به نماینده دولت اختصاص یابد.»

احتراما پیرو مکاتبه پیشین و پیشنهاد سه راهکار قانونی ایجاد امکان پاسخگویی به دولت در مقابل اتهامات فاحش، بی‌اساس و عاری از صحت و نیز پیگیری حضوری، تاکنون پاسخی نیز حاصل نشده است.

خواهشمند است مطابق قانون فرصتی برای پاسخ به اتهام‌زنی‌ها و نشر اکاذیب و طرح مطالب ناروا علیه دولت که در برنامه‌های تبلیغاتی انتخاباتی تاکنون پخش شده‌اند، جهت زمینه اجرای قانون فراهم شود.

در همین راستا متاسفانه در اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری، شاهد اتهام‌زنی‌های متعدد ناشی از کم‌اطلاعاتی و نیز طرح افترائات ناروا علیه دولت از سوی برخی نامزد‌ها بوده‌ایم، مجددا تاکید می‌نماییم در این زمینه لازم است براساس مراعات انصاف و نیز ایجاد شفافیت، در اسرع وقت فرصت مقتضی در برنامه زنده تلویزیونی برای پاسخ به اتهامات یاد شده، به نماینده دولت اختصاص یابد.

منتظر پاسخ مناسب از سوی آن سازمان محترم می‌باشیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا