گوناگون

وعده یارانه ۴۵۰ هزارتومانی و … توهین به شعور مردم

به گزارش روزنامه ستاره صبح، سهیلا جلودار زاده، نماینده ادوار مجلس می کوید: اینکه یک شخصی بیاید بدون آسیب‌شناسی و مطالعه از این پیشنهادها به مردم دهد به آنها توهین کرده است. امروز یک کارگر ساده می‌تواند درک کند هر افزایش حقوقی به دنبال خودش اثرات سوء تورمی دارد. بنابراین بهتر است آقایان کاندیدا اگر برنامه مفیدی دارند آن را ارائه دهند…..

او  در واکنش به برخی اظهارات در این روزهای انتخاباتی و شرایط خاص کشور که مردم را تهدید می‌کنند که اگر برای پیگیری مطالبات خود به خیابان بیانید با ما طرف هستید، در پاسخ به این سؤال که آیا این‌گونه رفتارها موجب دلسردی مردم نمی‌شود، گفت: باید توجه داشته باشیم زندگی امروز ما و امید و آرزوهایی که داریم را مرهون جوانانی هستیم که برای توسعه و اینکه این کشور جای خوبی برای زندگی باشد جانشان را داده‌اند. به گزارش ایلنا، این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به سؤالی در خصوص وعده‌های انتخاباتی برخی از کاندیدا مبنی بر این‌که یارانه ۴۵۰ هزارتومانی می‌دهند و یا به زوج‌های جوان مبالغ میلیونی خواهند داد، منبع این وعده‌ها کجاست، گفت:به خاطر دارم روزی بیان کردیم ۳۰ هزار تومان پول یک سنگک و یک روزنامه به جوانان که جو ای‌ای کار هستند بدهیم، یعنی بتوانند برای پیدا کردن کار روزنامه و یک نان هم خریداری کنند تازنده بمانند؛ در مجلس گفتند نه نمی‌شود، امکان‌پذیر نیست و تورم‌زا است؛ در صورتی که ما می‌گفتیم این جوان مجبور است به دنبال کار برود دولت هم اگر نمی‌خواهد این هزینه‌ها داشته باشد کار ایجاد کند.
وی ادامه داد: بعد به این نتیجه رسیدیم که یارانه بدهیم که هیچ اثر مثبتی در سرنوشت کسی نگذاشت، یعنی حتی آن کسی که فرزند زیادی دارد و ماهی ۴۰۰ هزار تومان به حسابش می‌آید چندین برابر این اثرات تورمی ناشی از پخش کردن پول را درک می‌کند، از آن‌طرف هم هزینه‌هایی مانند آب، برق و حتی نان که یارانه‌شان جنبه کمک معیتشی داشت گران و تبدیل به یک منبع برای دولت شد.
جلودار زاده تأکید کرد: این روش‌ها جواب نمی‌دهد، ما اگر به ضرب‌المثل‌های خودمان نگاه کنیم حداقل دیگر به‌اشتباه نمی‌افتیم؛ ضرب‌المثلی داریم که می‌گویند مارگزیده از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود. ما باید اثر وقایع را مشاهده کنیم.
وی در پایان تأکید کرد: باخدای خودمان خلوت کنیم و ببینیم این‌که برویم یک برنامه دست دوم بیاوریم و ۸ سال دیگر مردم را در چاه بی اندازیم درست است یا خیر یا فقط می‌خواهیم رأی جمع کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا