حقوق بشر

خبر‌های سرکوب آزادی اطلاع‌رسانی در ایران

سهیل عربی برای سیزدهمین بار پس از زندانی شدن محاکمه شده است

گزارش‌گران بدون مرز (RSF)  آزارگری قضایی علیه سهیل عربی و فشارهای ناروا به خانواده او را محکوم می‌کند.

فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی با نگرانی در گفتگو با صدای امریکا اعلام کرده است که به تاریخ ۳ خرداد « برای سیزدهمین بار -پس از بازداشت – در برابر دادگاه حاضر شده است.»

سهیل عربی عکاس و شهروند خبرنگار زندانی و برنده جایزه شهروند خبرنگار ۲۰۱۷ ، در این دادگاه به « تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و « نوشتن نامه‌های در باره وضعیت بد زندان با انتساب اتهام دروغ به مسئولان و دادیار زندان»  متهم شده است. چنان که فرنگیس مظلوم می‌گوید همه این اتهام‌ها برای نامه‌ها فردی و جمعی که با زندانیان دیگر در باره وضعیت وخیم زندان‌ها نوشته و امضا کرده است. این زن خود نیز در تیر ماه سال گذشته به ۱۸ ماه زندان محکوم شده است و در انتظار احضار به زندان برای سپری کردن مدت محکومیت خود است. تنها جرم وی اطلاع رسانی از شرایط بازداشت پسرش و اعتراض به رفتار غیر انسانی و ظالمانه با او است.

سهیل عربی عکاس و وب‌نگار زندانی از تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۲ در زندان بسر می برد، وی در این مدت بارها قربانی آزارگری‌های قضایی « تنبیهی» خودسرانه و غیر قانونی بوده است. بارها به زندان‌های گوناگون منتقل و در سلول‌های انفرادی طولانی مدت نگاهداری شده است شکگنجه و زخمی شده است و در حالی که به صدای زندانیانی که وضعیت بازداشت فاجعه‌بار را در زندان‌های تهران تبدیل شده است، همچنان قربانی سخت‌گیری‌های قضایی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا