بین‌المللی

۲ نیروی فلسطینی و یک افسر اسرائیلی در کرانه باختری کشته شدند

منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش دادند، در درگیری میان نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین و ماموران ویژه اسرائیلی در شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری ۲ نیروی فلسطینی و یک نظامی اسرائیلی کشته شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، منابع فلسطینی اعلام کردند در درگیری شهر جنین دو نیرو از سرویس اطلاعات نظامی تشکیلات خودگردان فلسطین کشته شدند.

بر اساس این گزارش، در عملیات نظامی اسرائیل در جنین، همچنین یک فلسطینی زخمی و دو تن دیگر توسط نیروهای اسرائیلی ربوده شدند.

این گزارش می‌افزاید، یک افسر اسرائیلی نیز در یورش نیروهای ویژه اسرائیلی به شهر جنین کشته شده است.

بنابر گزارش الجزیره، نیروهای رژیم اشغالگر اسرائیلی در یک عملیات نظامی پس از یورش به شهر جنین از این شهر عقب نشینی کردند.

منابع خبری چهارشنبه شب نیز گزارش دادند، نظامیان صهیونیست به شرق شهر نابلس واقع در شمال کرانه باختری یورش بردند و شماری را زخمی کردند.

پیش‌تر وزرات خارجه فلسطین در بیانیه‌ای با اشاره به تداوم تعرض اسرائیل به مسجدالاقصی، اهالی بیت‌المقدس اشغالی و کرانه باختری، اعلام کرده بود: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با ملتهب کردن اوضاع برای ماندن در قدرت تلاش می‌کند.

اراضی اشغالی فلسطینی طی هفته‌های اخیر شاهد درگیری میان جوانان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی و شهرک نشینان بوده است. در شهرهای عرب نشین فلسطین اشغالی نیز ناآرامی‌ها و درگیری‌های بسیاری رخ داده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا