اخبار

دلایل رد صلاحیت اعلام نمی‌شود

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان ایران در واکنش به نامه امروز علی لاریجانی که خواستار انتشار علنی دلایل رد صلاحیت خود شده بود با رد این این مسئله گفته است که “در قانون انتخابات ریاست جمهوری حکمی پیش بینی نشده است”…..

کدخدایی در حساب توییتر خود با دفاع مجدد از عملکرد شورای نگهبان نوشت: “احراز و عدم احراز صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری بر اساس اسناد و مدارک کافی و قابل اعتماد انجام پذیرفته” است.

علی لاریجانی پس از انتشار پاسخ کدخدایی در حساب توییتر خود با انتشار لینکی از سایت خامنه‌ای، رهبر حکومت اسلامی نوشت که مطابق دستور حاکمیتی خامنه‌ای و “در پی ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات در سال ۹۵ و پیرو بند ۱۱-۲، شورای نگهبان موظف است در صورت درخواست داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در خصوص دلایل ردصلاحیت به آنان به صورت مکتوب دلایل خود را ارائه نمایند”.

علی لاریجانی، یکی از نامزدان رد صلاحیت شده انتخابات سال ۱۴۰۰ ایران با انتشار یک پست‌ توییتری از شورای نگهبان توضیح خواست. این در حالی است که شورای نگهبان تا کنون از ارائه توضیح درباره رد صلاحیت نامزدان اجتناب می‌ورزد.
شش روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰، علی لاریجانی، یکی از کاندیداهای رد صلاحیت شده از شورای نگهبان درخواست توضیح کرد.

شورای نگهبان از حدود ۶۰۰ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری هفت نفر را تایید صلاحیت کرده بود. در بین ردصلاحیت‌شدگان به موازات علی لاریجانی، نام محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران و همچنین نام اسحاق جهانگیری، معاون حسن روحانی نیز دیده می‌شد.

لاریجانی در پست توییتری خود چنین نوشته است: «از شورای محترم نگهبان خواهشمندم بین خود و خدا با توجه به اثبات کذب بودن گزارش‌های داده شده به آن شورا در رابطه با بنده و خانواده‌ام، در جریان بررسی احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، کلیه دلایل عدم احراز صلاحیت اینجانب را بدون هرگونه پرده پوشی به صورت رسمی و عمومی اعلام فرمایید.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا