گوناگون

نمایش انتخابات؛ نامطلوب‌ تر از آنچه پیش‌ بینی می‌ شود!

روزنامه کیهان، ۲۳ خردادماه ۱۴۰۰، خطاب به چهار نامزد اصولگرا نوشت: کنار بکشید. پنج روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری حسین شریعتمداری در «یادداشت روز» خود در روزنامه کیهان موضع‌گیری عبدالناصر همتی، یکی از هفت نامزد مورد تایید شورای نگهبان را دستمایه قرار داد و از چهار نامزد أصول‌گرا که به گفته او شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارند خواست، از شرکت در «رقابت انتخاباتی» خودداری کنند….

این منبع نوشت: بی تردید می‌توان گفت اینکه حضور هر ۵ نامزد جبهه انقلاب در انتخابات و خودداری ۴ تن آن‌ها از کناره‌گیری به نفع نفر پنجم، خطای بزرگی است که دود آن به چشم جبهه انقلاب می‌رود و می‌توان این خطا را با توجه به دامنه اثر نا‌مطلوب و خسارت‌آفرینی که درپی دارد، گناهی نا‌بخشودنی دانست و دقیقاً به همین علت است که عواقب آن از نگاه نامزد‌های طیف انقلاب دور نمانده و شواهدی حاکی از تصمیم به باقی ماندن یکی از آن‌ها در دست است.

در همین حال روزنامه عصر جنوب به نقل از دبیرخانه ستاد ملی کرونا در خوزستان بطور تلویحی به کسادی تجمع انتخاباتی رئیسی اذعان کرد و نوشت: مجوز صادر شده برای ستاد انتخاباتی آقای رئیسی برای ساعت ۱۹ تا ۲۱ با حضور حداکثر۴ هزار نفر با رعایت فاصله ۴ متری برای هر نفر در محل تجمع بوده است که در ساعت ۱۹ بدلیل حضور تنها ۴۰۰ نفر در محل تجمع، این مراسم در زمان مقرر آغاز نمی شود.

این منبع افزود: در نهایت با پیگیری عوامل استانی ستاد انتخاباتی این نامزد انتخابات، بالغ بر ۴ هزار نفر از ۲۸ شهرستان استان با اتوبوس به محل سخنرانی اعزام و تجمع انتخاباتی در ساعت ۲۲ آغاز می شود و آنچه در این تجمع انتخاباتی برگزار شده برخلاف تمامی دستورالعمل ها و مجوزها بوده و پروتکل های بهداشتی مقرر شده از سوی ستاد ملی کرونا رعایت نشده است.

از سوی دیگر پزشکیان، نامزد رد صلاحیت شده گفت: فکر می‌کنم درصد مشارکت پایین خواهد بود. شورای نگهبان کاری کرد که جمعیتی پای صندوق ها نیایند. تصورم این است که اینها سیستم را طوری چینش کرده‌اند که یک نفر خاص از صندوق بیرون بیاید. در همین مجلس ۲۲۰ نفر امضا کردند که رئیسی کاندیدا شود.

روزنامه آرمان نوشت: مرور سه مناظره اخیر، سؤالات مطرح شده در آن‌که شاید حتی نماینده ۳۰درصد از مسائل و مشکلات مردم و کشور نبود نشان داد که اوضاع انتخابات ۱۴۰۰ با این کاندیداها از آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد نامطلوب‌تر است.

روزنامه اعتماد هم به نقل از محسن امین زاده، معاون سابق وزارت‌ خارجهٔ در دولت خاتمی نوشت: به حاشیه راندن و حذف موضوع تحریم‌ها در مناظره‌های انتخاباتی و اظهارات مبهم و انحرافی نامزدهای اصول‌گرا نسبت به این موضوع، تصویر نگران‌کننده‌ای از آینده کشور به نمایش می‌گذارد و اظهارات برخی نامزدها که خود دست‌اندرکار بوده‌اند و در ایجاد این فاجعه برای ملت ایران نقش مؤثر داشته‌اند، تصور اداره دوباره این امور توسط آنان را به تصویری هولناک از آینده کشور و اقتصاد کشور بدل می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا