جوانان

رژیم ولایت فقیه عامل اصلی بازماندگی از تحصیل

پایان عجیب‌ترین سال تحصیلی مدارس؛٣ میلیون دانش آموز ترک تحصیل کردند. شیوع ویروس کرونا از اوایل سال تحصیلی تأثیری بسیار جدی در تمامی عرصه‌های زندگی مردم جهان داشته است. علاوه بر این، کودکان و نوجوانان نیز آسیب‌هایی جدی را از شیوع این ویروس‌، به‌ویژه در زمینه آموزش و پرورش، متحمل شده‌اند که در شرایط کنونی به بحرانی جدی تبدیل شده است….

‏به گزارش همشهری، اگرچه ‎کرونا باعث شد آموزش‌وپرورش بالاخره از قالب‌ها و ساختارهای رسمی و غیرمنعطف خود خارج شود و روش‌های آموزشی دیگر را هم تجربه کند اما قسمت تلخ این داستان، خارج‌شدن ۳میلیون دانش‌آموزان از گردونه تحصیل بود.

با برگزاری آخرین امتحان نهایی، سال تحصیلی کرونایی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به پایان رسید.مهم‌ترین ویژگی سال تحصیلی که روز گذشته به پایان رسید، جایگزینی بلامنازع اینترنت به‌جای فضای فیزیکی مدرسه بود.

قسمت تلخ این داستان، خارج‌ شدن دانش‌آموزان زیادی (حدود ۳میلیون نفر) از گردونه تحصیل بود. بین استان‌های کشور، خراسان رضوی بیشترین آمار ترک‌ تحصیل را دارد.
سیاست‌های اقتصادی نولیبرالی رژیم ولایی که شتابان تمامی عرصه‌های زندگی مردم میهن‌مان را تحت تأثیر قرار داده است، کاهش خدمات اجتماعی را یکی از اولویت‌هایش می‌داند که در این راستا کاهش مدام خدمات آموزش و پرورش و بهداشت و درمان که با جان و سرنوشت آینده مردم میهن ما درارتباط‌اند، آسیب‌هایی جبران‌ناپذیر به زندگی مردم وارد می‌آورند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا