گوناگون

انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ایران؛ آیا محسن مهرعلیزاده انصراف داد؟

محسن مهرعلیزاده، یکی از هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ ایران در نامه‌ای به وزارت کشور انصراف خود را از حضور در این انتخابات اعلام کرد….

این چهره نزدیک به اصلاح‌طلبان که با شعار «دولت سوم اصلاحات» می خواست وارد رقابت‌های انتخاباتی شود در بسیاری از نظرسنجی‌های انتخاباتی اقبال زیادی نداشت و جزو کاندیدهای آخر بود.

استاندار خراسان و رئیس سازمان تربیت‌بدنی در دوره اصلاحات همچنین نتوانست نظر جبهه اصلاحات را جلب کند و این نهاد متشکل از احزاب و سازمان‌های اصلاح طلب اعلام کرده است که در انتخابات پیش رو نامزدی ندارد.

مهرعلیزاده در سه مناظره انتخاباتی تلویزیونی حضور داشت و در این مناظره‌ها انتقادهای زیادی را متوجه ابراهیم رئیسی، رئیس فعلی قوه قضاییه ایران و یکی از گزینه‌های انتخابات ریاست جمهوری کرد. وی در مناظره‌ها بر روی میزان تحصیلات رئیسی دست گذاشت و خطاب به وی گفت: «شما شش کلاس سواد دارید، البته من به سواد حوزوی تان احترام می گذارم ولی این برای اداره کشور کافی نیست.» این موضوع واکنش‌های زیادی را در پی داشت و برخی نیز دکترای مهرعلیزاده در دانشگاه هلند را زیر سوال بردند.

نامه انصراف مهرعلیزاده از انتخابات ریاست جمهوری به عبدالرضا رحمانی فضلی کوتاه است و وی در این نامه که نیمه شب نوشته شده است، تنها به تصمیم خود به انصراف اشاره کرده است.

مهرعلیزاده هنوز جدای از این نامه، موضع‌گیری دیگری نداشته است و مشخص نیست که آیا او به نفع کاندیدای دیگری انصراف داده است یا نه.

یورو نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا