گوناگون

محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی کنار کشیدند

علیرضا زاکانی و محسن مهرعلیزاده دو روز مانده به نمایش انتخاباتی ۱۴۰۰ از ادامه ی رقابت ها انصراف دادند….

به گزارش ایرنا علیرضا زاکانی پس از حضور در امامزاده علی اکبر (ع) چیذر از حضور در عرصه انتخابات کناره گیری کرد.

زاکانی امروز در سخنانی گفت: با توجه به اقبال فراوانی که از آیت الله رئیسی شده است من ایشان را اصلح می‌دانم و خودم هم به ایشان رای می‌دهم و امیدوارم با انتخاب ایشان اصلاحات اساسی در کشور انجام شود.

ایسنا نیز گزارش داد محسن مهرعلیزاده با ارسال نامه‌ای به وزارت کشور از حضور در ادامه رقابت انتخاباتی انصراف داد. مهرعلیزاده یکی از دو کاندیدای منسوب به اصلاح‌طلبان بود.

محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ ایران از این رقابت‌ها کناره‌گیری کردند. زاکانی در نامه انصراف خود تاکید کرد که به نفع ابراهیم رئیسی کنار می‌رود.

محسن مهرعلیزاده، چهره نزدیک به اصلاح‌طلبان که با شعار «دولت سوم اصلاحات» وارد رقابت‌های انتخاباتی شده بود در بسیاری از نظرسنجی‌های انتخاباتی اقبال زیادی نداشت. او در نامه‌ای به وزارت کشور انصراف خود را اعلام کرد.

استاندار خراسان و رئیس سازمان تربیت‌بدنی در دوره اصلاحات همچنین نتوانست نظر جبهه اصلاحات را جلب کند و این نهاد متشکل از احزاب و سازمان‌های اصلاح طلب اعلام کرده است که در انتخابات پیش رو نامزدی ندارد.

مهرعلیزاده در سه مناظره انتخاباتی تلویزیونی حضور داشت و در این مناظره‌ها انتقادهای زیادی را متوجه ابراهیم رئیسی، رئیس فعلی قوه قضاییه ایران و یکی از گزینه‌های انتخابات ریاست جمهوری کرد. وی در مناظره‌ها بر روی میزان تحصیلات رئیسی دست گذاشت و خطاب به وی گفت: «شما شش کلاس سواد دارید، البته من به سواد حوزوی تان احترام می گذارم ولی این برای اداره کشور کافی نیست.» این موضوع واکنش‌های زیادی را در پی داشت و برخی نیز دکترای مهرعلیزاده در دانشگاه هلند را زیر سوال بردند.

نامه انصراف مهرعلیزاده از انتخابات ریاست جمهوری به عبدالرضا رحمانی فضلی کوتاه است و وی در این نامه که نیمه شب نوشته شده است، تنها به تصمیم خود به انصراف اشاره کرده است.

مهرعلیزاده هنوز جدای از این نامه، موضع‌گیری دیگری نداشته است و مشخص نیست که آیا او به نفع کاندیدای دیگری انصراف داده است یا نه.

انصراف علیرضا زاکانی به نفع ابراهیم رئیسی

 

علیرضا زاکانی، کاندیدای اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری که هم اکنون نماینده مجلس است از این انتخابات به نفع ابراهیم رئیسی کناره‌گیری کرد.

وی در پیام انصراف خود از کاندیداتوری تاکید کرد که هدف پیروزی «جبهه انقلاب» بود. وی افزود: «اینک با اقبال مردم، مصداق تحقق آن برادر عزیزم آقای رئیسی است.»

وی با این حال با ارجاع به فرهنگی که از آن به عنوان «فرهنگ بسیجی» نام برده است گفت: «انصراف از طی مسیر معنا ندارد. این آغاز یک راه است.»

زاکانی دو هفته پیش پس از پایان یک برنامه تبلیغاتی در تلویزیون گفته بود: «برنامه‌های من از همه شش نامزد دیگر جامع‌تر است، بیان نامزد پوششی بودن هم توهین به بنده و هم توهین به آقای رئیسی است».

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا