گوناگون

خامنه ای: رای ندادن به معنای فاصله گرفتن از نظام اسلامی است

دو روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری، علی خامنه‌ای دیکتاتور حاکم بر ایران، در سخنانی تلویزیونی بار دیگر خواستار حضور مردم پای صندوق‌های رأی شد و گفت عدم حضور در انتخابات به معنای فاصله گرفتن مردم از نظام اسلامی است…..

علی خامنه‌ای روز چهارشنبه ۲۶ خرداد (۱۶ ژوئن) در یک سخنرانی تلویزیونی گفت، شرکت نکردن مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد به معنی فاصله‌گرفتن ملت از نظام اسلامی است.

نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهند که بیش از ۶۰  درصد واجدان شرایط در انتخابات روز جمعه شرکت نخواهند کرد. در این صورت این انتخابات کم مشارکت‌ترین انتخابات ریاست جمهوری در ایران خواهد بود.

خامنه‌ای بین شرکت در انتخابات و افزایش فشار بر مردم، تناسبی برقرار کرد که نقش حکومت در ایجاد اوضاع نابسامان اقتصادی و اجتماعی امروز را نادیده می‌گیرد. او گفت:‌ «اگر کاهش حضور مردم را داشته باشیم، از آن سو افزایش فشارهای دشمن را خواهیم داشت.»

خامنه ای در این سخنرانی که تنها به موضوعات مربوط به انتخابات اختصاص داشت، تاکید کرد که این انتخابات “یک رویداد سرنوشت‌ساز” برای کشور است. به گفتۀ او در انتخابات بحث سلیقۀ سیاسی در میان نیست و همه باید در آن شرکت کنند.

خامنه‌ای اهمیت حیاتی حضور مردم در انتخابات را برای نظام اسلامی مورد تاکید قرار داد و گفت “در جمهوری اسلامی، جمهوری یک بخش، و اسلامی یک بخش است و اگر جمهور حضور نداشته باشند جمهوری اسلامی تحقق پیدا نمی‌کند”.

خامنه‌ای تأکید کرد که هیچ چیز به اندازه حضور مردم “قدرت‌افزا” نیست. اما “هدف دشمن این است که این انتخابات به صورت مطلوب جمهوری اسلامی انجام نگیرد، یعنی مردم از نظام فاصله بگیرند”.

خامنه‌ای انتقادها نسبت به انتخابات را “سفسطه” دانست و گفت تجربه نشان داده که “متن مردم” – صرف نظر از “برخی گروه‌های خاص” – همیشه درست برعکس خواسته‌های دشمن عمل کرده‌اند و این بار نیز “انشاءالله مردم حضور پیدا خواهند کرد و به نظام جمهوری اسلامی آبرو خواهند داد”.

به گفتۀ او اگر رئیس جمهوری آینده با رأی بالا انتخاب شود و میزان آراء به “نصاب مطلوب” برسد، فرد منتخب پشتوانۀ محکمی خواهد داشت و می‌تواند کارهای بزرگ انجام دهد.

در برابر انتخابات فرمایشی خرداد ۱۴۰۰، جبهه ی گسترده ای از مخالفان حکومت و صفوف میلیونی مردم شکل گرفته است که خواهان تحریم این انتخابات هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا