اخبار

پایان تبلیغات سیرک انتخابات مهندسی شده

با وجود همهٔ تلاش‌های مذبوحانۀ سران حکومت جمهوری اسلامی، و همچنین تهدیدهای علی خامنه ای در مورد عواقب رأی ندادن مردم در انتخابات جاری،از هم‌اکنون روشن است که با هوشیاری مردم و تلاش  اکثریت قاطع نیروهای ملّی و آزادی‌خواه و فعالان سیاسی و اجتماعی کشور در تحریم قاطع و هماهنگ این نمایش ضدمردمی، تلاش ارتجاع حاکم بر کشور را با شکست روبرو می کند. تجربه ای که می توان درس های لازم را گرفت و در کارهای مشترک برای طرد رژیم «ولایت فقیه» از آن بهره جست….

تازه‌ترین نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد که اکثریت مردم رأی نمی‌دهند و میزان مشارکت مردم  بین ۳۷ تا ۴۷درصد اعلام است. در این ارتباط، همتی در نامه‌ای سرگشاده از مردم خواسته معترض باشند اما منفعل نباشند. رضایی نیز با فریب و نیرنگ تعهدنامه ای امضا کرده که اگر بعد دو سال وعده‌هایش را عملیاتی نکرد از صحنه بیرون برود.

تبلیغات نمایشی برای انتخابات از ساعت هفت صبح پنجشنبه پایان گرفت و چهار کاندیدا باقی ماندند. زاکانی و جلیلی به نفع رئیسی انصراف دادند، اما مهرعلیزاده به سود کسی کنار نکشید. حسن قاضی‌زاده هاشمی با تکذیب انصراف خود، تلویزیون سراسری را به دلیل پخش خبر نادرست به شکایت تهدید کرد.

عبدالناصر همتی، تنها نامزد غیراصولگرا در نامه‌ای سرگشاده از مردم خواستار مشارکت شد و گفت که رأی ندادن به معنای حکومت قدرتمندان با کمترین رأی و بیشترین زور خواهد بود.

محسن رضایی نیز تعهدنامه‌ای امضا کرده که در آن آمده است، اگر رئیس جمهور شد و بعد دو سال وعده‌هایش را عملیاتی نکرد، از این مقام کناره می‌گیرد. رسانه‌های داخلی ایران این تعهدنامه دست‌نویس را عجیب توصیف کرده‌اند.

انتخابات ۱۴۰۰ سردترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی است. با وجود تحرکی که در روزهای اخیر برای موضع‌گیری‌ها و اعلام حمایت‌ها ایجاد شده، ندای تحریم هم‌چنان بلندتر از دعوت به مشارکت است.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی با اذعان به مشارکت پایین مردم‌، همه‌گیری کرونا و اقدامات شورای نگهبان را عامل “رخوت” در انتخابات دانسته است. فضلی نرخ مشارکت را ۴۷درصد اعلام کرده، اما معاون سیاسی او پیش‌تر گفته که این میزان بین ۳۲ تا ۴۷ درصد خواهد بود.

سخنگوی ستاد انتخابات اعلام کرده که نتایج تا ظهر شنبه ۲۹ خرداد مشخص خواهد شد.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها نتیجهٔ نمایش برگماری خرداد ۱۴۰۰ تقریباً روشن است و آن بیرون آوردن ابراهیم رئیسی، از سازمان‌دهندگان فاجعهٔ ملّی کشتار هزاران زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷، و مسئول قوهٔ قضایی بیدادگر و ظالم میهن ما، از صندوق‌های خالی و بی‌اعتبار رأی است. بی‌شک دست‌اندرکاران حکومتی تلاش خواهند کرد تا با ادعاهای دروغ، شکست تاریخی خود در این نمایش مفتضحانه و پیروزی بزرگ مردم و نیروهای ملّی و آزادی‌خواه کشور در «نه» ‌گفتن به انتخابات دروغین را واژگونه نمایش دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا