حقوق بشر

احضار اصغر امیرزادگانی به دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد

خبرگزاری هرانا – اصغر امیرزادگانی، معلم و فعال صنفی معلمان، روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه، طی ابلاغیه‌ای کتبی به دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده ظرف مدت ۵ روز در این شعبه حاضر شود.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ صادر شده است، اصغرامیرزادگانی باید ظرف ۵ روز از زمان دریافت این احضاریه در دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد حاضر شود.

این فعال صنفی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشته است: «چون دادگاه غیرمستقل این حق ما را که مسلم هست مصداق تبلیغ علیه نظام می‌دانند، پس من در جلسه دادگاه حاضر نمی‌شوم تا راحت حکم بدهند.» گفته می‌شود که او پیشتر فراخوانی در خصوص تحریم انتخابات ریاست جمهوری امسال را امضا کرده بود.

پیشتر نیز در سال ۹۸، آقای امیرزادگانی توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری فیروزآباد به اتهامات “توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام” به مجموعا ۱ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد. این محکومیت‌‌ها هر یک به مدت ۱۸ ماه و ۲ سال به حالت تعلیق در آمد.

لازم به یادآوری است که اصغر امیرزادگانی پیشتر در مهرماه سال ۹۷ با شائبه ارسال عکس و ویدئو به رسانه‌های خارج از کشور به مدت دو روز بازداشت شده بود. وی با رد این اتهامات و با تودیع قرار کفالت به مبلغ ۳۰ میلیون تومان بصورت موقت آزاد شد و سپس قرار منع تعقیب وی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد صادر شده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا