ویدئو

«نه» تاریخی مردم و نیروهای ملّی و آزادی‌خواه کشور

اکثریت قاطع  مردم و نیروهای ملّی و آزادی‌خواه کشور، از جمله بخش وسیعی از نیروهای اصلاح‌طلب و شخص میرحسین موسوی که دوازدهمین سال حصر خود را طی می‌کند، به‌روشنی اعلام کرده‌اند که در کنار کسانی خواهند ایستاد که از انتخابات تحقیرآمیز و مهندسی شده به‌جان‌آمده‌اند……

رادیو بین المللی فرانسه در گزارشی گفت: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رژیم در حالی برگزار می‌شود که علاوه بر تحریم‌های آمریکا، این بار اکثریت رای‌دهندگان نیز این انتخابات را تحریم کرده‌اند.

شبکه خبری العربیه نیز گفت: سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران که با توجه به فراخوان‌های گسترده برای تحریم و کمپین‌های عدم مشارکت، به «سردترین» انتخابات جمهوری اسلامی توصیف شده است، صبح روز جمعه آغاز شد.

خبرگزاری رویترز امروز صبح در خبری که مخابره کرد نوشت: انتظار می‌رود بسیاری از مردم به‌علت نارضایتی از مشکلات اقتصادی و حاکمیت تندرو، به این انتخابات بی‌اعتنا باشند.

خبرگزاری فرانسه هم گزارش داد: انتظار می‌رود پس از یک دوره مبارزات بی‌رونق، میزان مشارکت به پایین‌ترین سطح سقوط کند.

واشنگتن پست هم امروز در گزارش مفصلی از جمله نوشت: یک زن معلم بازنشسته در تهران، گفت زمانی که به یک کاندید اصلاح‌طلب در آخرین انتخابات ریاست‌جمهوری رأی داد به امید ”یک تغییر اندک“ بود. این بار اما او اصلاً چنین ابهامی در مورد انتخابات روز جمعه ندارد و مانند بسیاری از مردم قصد رأی دادن ندارد…او می‌گوید تمامی کسانی که او می‌شناسد تصمیم گرفته‌اند انتخابات را تحریم کنند.

بسیاری از گزارش های تصاویری که تا این ساعت در شبکه های اجتماعی منتشر شده از تحریم سراسری نمایش انتخابات توسط مردم ایران حکایت دارد.

محسن کدیور از شاگردان آیت الله منتظری در یک رشته توییت دلایل عدم شرکت در انتخابات را توضیح داده است؛ از جمله آن که جمهوری اسلامی “اصلاح‌‌ناپذیر” است.

فیلم زیر: گوش کنید به صدای مردم رنجدیده میهن

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا