اجتماعی

بیکاری بیش از یک میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاه​​​​​​

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران گفت: طبق داده‌های مرکز آمار ایران، حدود ۴۰درصد بیکاران کشور را فارغ‌التحصیلان دانشگاه تشکیل می‌دهند که جمعیتی بیش از یک میلیون نفر را شامل می‌شود.

رویداد۲۴ محمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اشتغال فارغ‌التحصیلان اظهار کرد: دانش‌آموختگان سرمایه‌های نخبگانی جامعه و پیشران توسعه کشور هستند.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب ناظر به توجه محوری به جوانان متعهد و متخصصی است که پایه استقلال کشور را تشکیل می‌دهند.

حسینی تصریح کرد: طبق داده‌های مرکز آمار ایران، حدود ۴۰ درصد بیکاران کشور را فارغ‌التحصیلان دانشگاه تشکیل می‌دهند که جمعیتی بیش از یک میلیون نفر را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه مجموع جمعیت فارغ‌التحصیل و در حال تحصیل در کشور حدود ۱۴ میلیون نفر است، تاکید کرد: از این میان بیش از ۵ میلیون نفر فارغ‌التحصیل شده‌اند و مابقی در حال تحصیل هستند. البته از این تعداد همه افراد جویای کار نیستند. اما مسئله مهم‌تر این است که در این میان حدود ۱۶۰ هزار نفر فوق لیسانس و ۵۵۰۰ نفر دکترای بیکار داریم در مجموع کمتر از ۱۷۰ هزار نفر بیکار با تحصیلات عالیه داریم. این افراد نخبه‌های علمی کشور هستند. متاسفانه وعده‌های بی‌سرانجام دولت دوازدهم این جامعه نخبه را خانه‌نشین و مستاصل کرده است.

حسینی گفت: متاسفانه مدیران بی‌انگیزه، خسته با رخوت و نخوت در این سال‌ها عرصه را بر نخبگان باانگیزه تنگ کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا