اخبار

رژیم «ولایت فقیه» هشتمین رئیس جمهور خود را منتصب کرد

امروز شنبە ٢٩ خرداد ١۴٠٠، رسانەهای وابستە بە رژیم بە نقل از آماری ساختگی از وزارت کشور اعلام کردند، “ابراهیم رئیسی” با ١٧ میلیون و ٨٠٠ هزار رای بە عنوان هشتمین رئیس جمهور رژیم ایران منتصب شد…..

بر اساس آماری  اعلام شدە از سوی جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات دولت حسن روحانی،  ۵٩ میلیون و ٣١٠ هزار و ٣٠٧ نفر در ایران حق رای دادن را داشتە و از این تعداد بە گفتە خود رسانەهای رژیم ٢٨ میلیون و ۶٠٠ هزار نفر در انتخابات شرکت کردند و “رئیسی” با بیش از ١٧ میلیون رئیس جمهور حکومت اسلامی شد. این در حالی است که رسانه‌های مختلف بین‌المللی در گزارش هایی از ایران بر کسادی و تحریم سراسری نمایش انتخابات توسط مردم ایران تأکید کردند. در این راستا،  تلویزیون کانال ۲ آلمان در گزارشی گفت: در خیابان های تهران آثار کمی از شور و شوق رأی دادن وجود دارد. برعکس خیلی از مردم دلسرد شده‌اند، ناامید از وعده‌های تو خالی و خشمگین از قیمت های بالا، بیکاری زیاد و یک انتخاباتی که اصلا انتخابات نیست. آنها به‌ صورت علنی صحبت می‌کنند.

نتیجهٔ نمایش برگماری خرداد ۱۴۰۰ تقریباً روشن بود و آن بیرون آوردن ابراهیم رئیسی، از سازمان‌دهندگان فاجعهٔ ملّی کشتار هزاران زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷، و مسئول قوهٔ قضایی بیدادگر و ظالم میهن ما، از صندوق‌های خالی و بی‌اعتبار رأی بود. بی‌شک دست‌اندرکاران حکومتی تلاش خواهند کرد تا با ادعاهای دروغ، شکست تاریخی خود در این نمایش مفتضحانه و پیروزی بزرگ شما و نیروهای ملّی و آزادی‌خواه کشور در «نه» ‌گفتن به انتخابات دروغین را واژگونه نمایش دهند.  خبرهای انتشار یافته حکایت از آن دارد که، حسن روحانی، در یک اقدام کم سابقه،  برای تبریک پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات به حوزه ریاست قوه قضاییه رفته و در این دیدار دو طرف درباره مسایلی از جمله  انتخابات و تاثیر آن بر اقتدار هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی گفت و گو کردند!

او ضمن اعلام آرای کاندیداها گفت: رئیسی با ۱۷ میلیون و هشتصد هزار رای،‌ محسن رضایی با ۳میلیون و سیصد هزار رای،‌ همتی با دو ملیون و چهارصد هزار رای، قاضی زاده هاشمی با حدود یک میلیون رای مجموع آرا را تا این لحظه کسب کرده‌اند.با وجود همهٔ تلاش‌های مذبوحانۀ سران حکومت جمهوری اسلامی، از جمله تهدیدهای ولی‌فقیه در مورد عواقب رأی ندادن مردم در انتخابات جاری و با میدان آوردن همهٔ ذخیره‌های سیاسی، از قبیل شماری از مدیران مطبوعاتی به‌اصطلاح اصلاح‌طلب، به منظور تمجید از ابراهیم رئیسی که دستش به خون هزاران مبارز راه آزادی میهن آلوده است، از هم‌اکنون روشن است که با هوشیاری شما و تلاش مشترک اکثریت قاطع نیروهای ملّی و آزادی‌خواه و فعالان سیاسی و اجتماعی کشور در تحریم قاطع و هماهنگ این نمایش ضدمردمی، این تلاش رهبران ارتجاع با شکست روبرو خواهد شد. تازه‌ترین و خوش‌بینانه‌ترین آمارهای وزارت کشور جمهوری اسلامی که از زبان معاون این وزارتخانه اعلام شد، میزان مشارکت مردم را بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده بین ۳۷ تا ۴۷درصد اعلام کرده که پایین‌ترین میزان شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ ۴۲ سالهٔ اخیر است.

با انتشار صدها فایل ویدیوای از سراسر ایران در شبکەهای اجتماعی، حضور مردم ایران در این دور انتخابات بسیار ناچیز و بە گفتە ناظران برای اولین بار  جامعە ایران با همە تنوعات ملی و مذهبی انتخابات فرمایشی رژیم را تحریم کردند و آمارهای اعلام شدە از سوی رژیم نیز همچون همیشە غیر واقعی و ساختگی است.

پپیشتر احزاب و سازمان‌های سیاسی اپوزیسیون رژیم جمهوری اسلامی هماهنگ و یک صدا این انتخابات را تحریم و از مردم نیز خواستە بودند کە با عدم حضور خود پای صندوق‌های نمایشی رژیم، بە تلاش متحد ، هماهنگ و یک‌صدا در تحریم مؤثر و یکپارچهٔ  در این نمایش انتخاباتی،تاثیر واقعی خود را داشته باشند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا