گوناگون

بیش از ۱۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز انتخابات سخن گفته است. تصویرها اما حکایت دیگری دارند. روز ۲۸ خرداد شمار مبتلایان به ویروس کرونا بیش از ۱۰ هزار افزایش یافت و به سه میلیون و ۸۰ هزار نفر رسید…..

بر اساس آخرین گزارش مربوط به شیوع ویروس کرونا و فوتی‌های ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹، وضعیت کرونا در ایران همچنان وخیم است.

گفته می‌شود ۲۲ شهر این کشور در وضعیت قرمز قرار دارند و ۴۲۶ شهر دیگر نیز در وضعیت نارنجی و زرد هستند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۷ نفر دیگر نیز در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست‌داده‌اند. به این ترتیب، تعداد فوتی‌های کرونایی در ایران به ۸۳ هزار نفر نزدیک می‌شود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا نیز با افزایش بیش از ۱۰ هزار نفر طی ۲۴ ساعت گذشته به بیش از سه میلیون و ۸۰ هزار نفر رسیده است.

گرچه سخنگوی ستاد مقابله با کرونا از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز انتخابات ۱۴۰۰ ابراز رضایت کرده، تصویرهایی که توسط خبرگزاری‌های داخلی و همچنین در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، بازگوکننده حکایت دیگری است.

اوضاع به‌ویژه در استان‌های جنوبی ایران وخیم گزارش شده است. بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در استان‌های هرمزگان، بوشهر، کرمان و سیستان و بلوچستان گزارش شده است.

واکسیناسیون نیز همچنان به کندی پیش‌می‌رود. پس از انتشار اخبار ضدونقیض درباره واردات یک محموله دیگر از واکسن کرونا، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر گفت: «مبلغی برای خرید دو میلیون دوز واکسن پرداخت شده بود و حواله‌ای هم که صادر شده بود برای دو میلیون دوز واکس بود.»

به‌رغم اطلاعیه مسئولان روز پنجشنبه ۲۷ خرداد، تنها یک میلیون دوز واکسن کرونا وارد شد. اکنون رئیس جمعیت هلال احمر می‌گوید که یک میلیون دوز دیگر قرار است روز یکشنبه ۳۰ خرداد وارد شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا