گوناگون

شکست اصلاح طلبان قلابی

با انتصاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور نظام ولایت فقیه که به دستور مستقیم خامنه ای صورت گرفت، اصلاح طلبانی که مردم را با هدف جلوگیری از انتخاب رئیسی به رای دادن به همتی تشویق کرده بودند، شکست سنگینی متحمل شدند…

این مایه شرمساری است که شاهد یک قاتل با تفکر قرون وسطایی با مذهبی تندرو، و از معمار قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی. ریاست جمهور کشوری منصوب گردد که خون مردم را در شیشه کند.

صداوسیمای گفت: رئیس جمهور برای تبریک پیروزی آقای رئیسی در انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری در محل حوزه ریاست قوه قضاییه حضور یافت. در این دیدار دو طرف درباره مسایلی از جمله مشارکت پرشور مردم در انتخابات و تاثیر آن بر اقتدار هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی گفتگو کردند.

این در حالی است که روحانی روز گذشته با اعتراف تلویحی به تحریم نمایش انتخابات گفته بود: ای کاش ما هیچ مشکلاتی نمی‌داشتیم از روز ثبت نام تا امروز و امروز شاهد حضور بیشتر مردم بودیم!

نبویان هم گفته بود: به نظر می‌رسه یک تعمدی یک کارشکنی هست تا مردم حضور حداکثری در انتخابات نداشته باشند.

در همین حال جهانیان به وضوح دیدند که مردم ایران سیرک انتخابات جمهوری اسلامی را تحریم کردند و با یک نه بزرگ به جهان اعلام کردند که این حکومت ضد مردمی و ضد ایرانی را نمی خواهند.

گرچه دستگاه های تبلیغااتی رژیم با همان دروغگویی های وقیحانه در آمار جان‌باختگان کرونا و آمار کشته شدگان اعتراضات آبان، آمار مشارکت در نمایش انتخابات را نیز چند برابر واقعیت اعلام می‌کند، اما به گفته ناظران، میزان مشارکت در سیرک انتخابات دیروز کمتر از ۱۰ درصد واجدان حق رأی بوده است

خبرگزاری‌های بین‌المللی امروز با عناوینی همچون “انتخابات ایران و سقوط کشور به قعر دیکتاتوری و رادیکالیسم”، از انتصاب رئیسی خبر دادند

سی‌ان‌ان در گزارشی گفت: بسیاری از ایرانیان حاضر نشدند پای صندوق‌های رای‌گیری بروند، چرا که از روند مهندسی اساسی انتخابات، که علی‌رغم خواست عمومی برای دموکراسی، به تقویت هرچه بیشتر قدرت حاکمان تندروی کشور می‌انجامد، ناامید هستند.

تلویزیون جهانی بی بی سی هم در گزارشی با نشان دادن تصویر مردی که در حال پاره کردن بنرهای تبلیغاتی انتخابات بود، گفت: گزارشات حاکیست که حوزه های رای گیری خلوت بوده است. یک مغازه‌دار تهرانی گفت که چه او رأی بدهد یا ندهد، پیش پیش یکی را انتخاب کرده‌اند. به گفته وی، این انتخابات فقط نمایشی است برای رسانه‌ها.

رئیسی؛ سیطره رهبر بر همه نهادها/عفو بین‌الملل: فاجعه

مصطفی تاجزاده، نامزد رد صلاحیت شده نمایش انتخابات در اولین واکنش پس از اعلام نتایج رای گیری در حساب تلگرام خود نوشت که “با پیروزی رییسی در انتخاباتی مهندسی‌شده و غیررقابتی، رهبر بر تمام نهادها سیطره یافت.”

سازمان عفو بین‌الملل نیز امروز با انتشار یک بیانیه اعلام کرد: این‌که رئیسی به جای قرار گرفتن تحت تحقیقات کیفری به‌خاطر جرایم بین‌المللی، در منصب ریاست‌جمهوری قرار گرفته است، نمودی فجیع از قصور جامعه بین‌المللی در رسیدگی به بحران مصونیت ساختاری در ایران است.

این سازمان حقوق بشری نوشت: بحران مصونیت ساختاری حاکم بر ایران، به افرادی که به دلایل روشن مظنون به ارتکاب جرایم بین‌المللی و دیگر موارد نقض فاحش حقوق‌بشری هستند، اجازه داده است که از عدالت بگریزند و به جای آن، به مناصب بالای قدرت دست یابند. این وضعیت نه تنها تأثیری ویرانگر بر قربانیان و خانواده‌های آنان داشته است، بلکه هم‌چنین حاکمیت قانون را از بین برده است و زمینه ارتکاب مکرر جرایم بین‌المللی و نقض حقوق‌بشر را در ایران به شکلی گسترده و نیز نظام‌مند، فراهم کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا