دیدگاه‌ها

نتایج مضحکۀ انتخاباتی ۱۴۰۰، سندی رسمی بر طرد رژیم ولایت فقیه از سوی مردم ایران!

جهان: سرانجام در پی تمامی تبلیغ ­ها، ترساندن­ ها، فریب ­­ها و نمایش­ های مسخرۀ رسانه ای، خیمه شب­ بازی انتخاباتی رژیم ولایت فقیه به پایان رسید.

از ویژگی ­های بارز این دوره از به اصطلاح انتخابات فرمایشی و همیشه مهندسی شونده رژیم، رنگ باختگی کامل تمامی بازی­ های انتخاباتی گذشته بود. به ویژه استفاده از لولوهای انتخاباتی و کشاندن مردم به پای صندوق­ ها برای استفاده از آرای سلبی آنان و انتخاب بد به جای بدتر هم دیگر نتوانست هیچ تأثیری در جلب مردم داشته باشد. رژیم حتی با وارد میدان کردن خوفناک ترین دژخیم خود و قاتل تحت پیگرد سازمان عفو بین الملل به صحنۀ خیمه شب بازی هم نتوانست موفق به فریب دوبارۀ مردم شده و ازآنان برای نمایش مقبولیت خود سود ببرد. تحریم و عدم حضور مردم در پای صندوق ها به قدری گسترده بود که حتی با تمدید بی سابقۀ نمایش انتخاباتی تا ساعت ۲ بامداد روز بعد و نیز بدون تردید با رأی سازی های گسترده برای آیت الله قاتل منفور مردم ایران و رساندن آرای او به ۱۷ میلیون که به جرأت می توان گفت که حتی ۷ میلیون رأی هم در نزد مردم ندارد، باز هم نتوانست برای آبروی مدت ها بر خاک ریختۀ خود کاری بکند.

برپایۀ آمار رسمی وزارت کشور دولت اسلامی ایران، نزدیک به ۵۹ درصد از افراد واجد شرایط، در انتخابات شرکت نکرده و یا رأی باطله در صندوق­ ها ریختند. البته آمار واقعی مخالفت و تحریم به مراتب می­ تواند بیش از این رقم یعنی ۵۹ درصد باشد. آمار رسمی شرکت کنندگان در انتخابات به کسر آرای باطله که آن­ها را هم می توان از سوی مخالفان انتخابات دانست، ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می شود که اگر آمار درست باشد هم حتی تنها بخشی از آن ها را می توان باورمندان و موافقان واقعی رژیم ولایت فقیه دانست. زیرا بی تردید بخش عمده ای از آنان نیز به خاطر ناآگاهی و یا ترس از پیامدهای احتمالی عدم شرکت در انتخابات، به پای صندوق رفته اند.

در هر صورت، همانطور که اشاره شد انتخابات ۱۴۰۰ به صورتی مستند و بر پایۀ آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت کشور دولت حاکم بر ایران، سند بی تردیدی بود بر غیرقانونی بودن رژیم و عدم تأیید و مقبولیت آن از سوی اکثریت چشمگیر مردم ایران. آمار زیر، عیناً از آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت کشور رژیم برگرفته شده است:

– کل آرای ریخته شده در صندوق ها  : ۲۸,۶۰۰,۰۰۰ رأی

……………….کسر می شود، آرای باطله   : ۴,۱۰۰,۰۰۰ رأی

———————————————

جمع موافقان با انتخابات به هر دلیلی : ۲۴,۵۰۰,۰۰۰ نفر

 

– کل افراد واجد شرایط رأی دادن     : ۵۹,۳۰۰,۰۰۰ نفر

کسر می شود موافقان با انتخابات      : ۲۴,۵۰۰,۰۰۰ نفر

———————————————

مخالفان با انتخابات برگزار شده        : ۳۴,۸۰۰,۰۰۰ نفر

درصد مخالفان انتخابات                         ۵۸/۶۹ ٪

جهان – ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا