جوانان

۴۰ هزار بازمانده از تحصیل در پایه اول

وزیر آموزش‌وپرورش روز گذشته در حاشیه مراسم افتتاحیه برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان بابیان اینکه امسال به تعداد پایگاه‌های سنجش افزوده شده و به ۲۴۰۰ پایگاه رسیده است گفت: تعداد پایگاه‌هایی که دو نوبته فعال هستند نیز از ۴۰۰ به ۶۰۰ مورد رسیده است……

محسن حاجی میرزایی درباره اخباری مبنی بر ترک تحصیل سه میلیون دانش‌آموز در سال تحصیلی گذشته گفت: یکی از جفاهایی که در حق معلمان، مدیران و جامعه فرهنگی شده این خبر نادرست است. گفته شد سه میلیون دانش‌آموز ترک تحصیل کرده‌اند، این در حالی است که آمار سه میلیون مربوط به عدم دسترسی به ابزار هوشمند و اینترنت بوده و معادل کسانی نیست که ترک تحصیل‌کرده‌اند.

اتفاقاً این جمعیت، آموزش کامل‌تری دریافت کردند و بخش زیادی در مناطق کم‌جمعیت با زیر ۵۰ دانش‌آموز، حضوری آموزش دیدند. شاید طی سال‌های اخیر هیچ سالی به‌اندازه سال تحصیلی گذشته مراقبت از دانش آموزان از حیث استمرار یادگیری صورت نگرفته است. تقریباً همه معلمان مسئول آموزش دانش آموزان بوده و مراقب بودند که کار آموزش باکیفیت انجام شود.

وی بابیان اینکه به جد و با قاطعیت این خبر را تکذیب می‌کنم گفت: منحصراً در سال تحصیلی گذشته تعداد ۴۰ هزار نفر از دانش آموزان پایه اول که باید ثبت‌نام می‌کردند ثبت‌نام نکردند که طبیعی است یعنی دیر هم نمی‌شود و می‌توانند سال بعد به مدرسه بروند؛ برخی خانواده‌ها نگرانی زیادی داشتند و این کار را نکرده بودند.

ستاره صبح

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا