گوناگون

اعتراف به متزلزل بودن رژیم

روحانی امروز در جلسه هیأت دولت در واکنش به تحریم انتخابات و نه بزرگ مردم ایران به رژیم حاکم گفت: این‌که غصه می‌خوریم چرا شرکت در انتخابات فقط ۴۸درصد شد، برای این‌که برایمان مهم است. معلوم است که میزان مشارکت تأثیر دارد که ما این‌قدر ناراحت می‌شویم! این‌که خود رهبری و مراجع می‌آیند از مردم خواهش می‌کنند بیایید رأی دهید، یعنی مهم است….

روحانی با حمله به شورای نگهبان خامنه ای افزود: از نظر من مشخص است علت شرکت فقط ۴۸درصد چیست، خوب شیوه‌ای که کاندیداها چیده شدند؛ حالا بماند! باید بنشینیم حل کنیم. بی‌خودی هم من درآوردی علت در نیاوریم! این‌که بگوییم وضعیت زندگی مردم سخت بود و به‌این خاطر نیامدند رأی دهند، چه حرفی است! حرف بی‌ربط! در شهرهایی که وضعیت زندگی مردم خوب بود هم شرکت کم بود، در خارج کشور هم شرکت کم بود!

روحانی گفت: همین‌طور می‌نشینند حرف می‌زنند! این‌که دولت نگاهش به آسمان بود! بله نگاه ما به آسمان بود! می‌گویند نگاهتان به برجام بود. من نمی‌دانم این برجام چه نیشی به اینها زده! هی می‌گویند اینها نگاه کردند به برجام.

روحانی ادعا کرد: اگر بگذارند همین امروز می‌توانیم تحریم‌ها را به‌پایان برسانیم. برویم به عراقچی اختیارات بدهیم، همین امروز دوم تیر تحریم‌ها تمام می‌شود. حالا یکسری پیچ‌های سیاسی هست.

روحانی در ادامه با حمله به رئیسی گفت: با دادگاه نمی‌شود جلوی فساد را گرفت، با شفافیت می‌شود جلوی فساد را گرفت. ما باید با آرامش و امنیت دولت را منتقل کنیم. من خوشحال شدم وقتی رئیس جمهور منتخب (رئیسی) گفت من دنبال شایسته‌سالاری هستم! خب بسم الله! روز ۱۲مرداد که کابینه جدید معرفی می‌شود خواهیم دید. همه را بیاوریم، همه را شرکت دهیم.

روحانی در پایان هشدار داد: اگر پایهٔ جمهوریت نظام متزلزل شود، کل نظام متزلزل می‌شود. این‌که مردم ناراحت و نگران شوند، آیا خاصیتی برای نظام دارد؟
اسلامیت هم به حرف زدن و قرآن خواندن نیست. نمی‌خواهد ما به اسلام خدمت کنیم، فقط به آن لطمه نزنیم!

نقش رئیسی پس از عهده‌دار شدن پست ریاست‌جمهوری

شبکه خبری فرانس ۲۴ در گزارشی، ابراهیم رئیسی را متحد نزدیک خامنه‌ای و کاندیدای مورد علاقه او برای پیروزی در نمایش انتخابات ریاست‌ جمهوری دانست.

این منبع با اشاره به سوابق رئیسی نوشت: نامزد مورد علاقه رهبر جمهوری اسلامی به مدت سه سال ریاست آستان قدس رضوی را برعهده داشت.که بنیادی به‌ معنای اداره یک امپراتوری اقتصادی است.

فرانس ۲۴ هم‌چنین با اشاره به مافیای سپاه پاسداران در اقتصاد ایران و نقش رئیسی پس از عهده‌دار شدن پست ریاست‌جمهوری می‌نویسد: ایران تحت‌نظر رئیسی با اقتصادی تحت سلطه بنیادهایی که وی به‌خوبی می‌شناسد و سپاه پاسداران که کارشناسان تخمین می‌زنند که این بازیگران نیمه عمومی در حال حاضر بیش از ۵۰درصد اقتصاد ایران را در دست دارند اما کم و کیف این پدیده هم‌چنان دشوار است زیرا این شرکتها “ردیابی مشخص” ندارند و در سیستم خاص خودشان محافظت می‌شوند ادامه خواهد یافت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا