زنان

مرگ دو خبرنگار بر اثر واژگونی اتوبوس در آذربایجان غربی

در حادثه واژگونی اتوبوسی که حامل عده‌ای از خبرنگاران بود، دو خبرنگار حوزه محیط زیست جان خود را از دست دادند. این خبرنگاران همراه با گروهی دیگر برای تهیه گزارشی از دریاچه ارومیه سفر کرده بودند.

مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی دو خبرنگاران محیط زیست خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا عصر چهارشنبه، دوم تیر بر اثر واژگونی اتوبوس در استان آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند.

اتوبوس حامل جمعی از خبرنگاران بود که برای بازدید از تونل کانی سیب به استان آذربایجان غربی سفر کرده بودند. این اتوبوس ساعت شش عصر امروز در محور ارومیه- نقده واژگون شد.

از مهشاد و ریحانه به عنوان خبرنگاران پرتلاش و متعهد یاد شده است. در این حادثه دست‌کم ۲۱ نفر زخمی شده‌اند که حال چند نفر از آنها وخیم است. این حادثه و مرگ دو خبرنگار در شبکه‌های اجتماعی موجی از غم و انتقاد را برانگیخت. برخی پرسیده‌اند که چرا باید آنها را با اتوبوسی درب و داغان به سفر می‌فرستادند.

در برخی توییت‌ها سوال شده که چرا ترمز اتوبوس در این دوره زمانه نباید بگیرد.

سانحه واژگونی اتوبوس به دلایل فنی تا کنونی قربانیان زیادی در ایران داشته است. دو سال پیش نیز در حادثه مرگبار واژگونی اتوبوس مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد ده نفر از دانشجویان کشته و ۲۸ تن دیگر زخمی شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا