حقوق بشر

کشته و زخمی شدن هشت تن توسط سپاه پاسداران

به قتل رسیدن برخی شهروندان توسط نیروهای امنیتی و ارگان های نظامی با دلایلی مغایر با عنوان اتهامی مطروحه مسبوق به سابقه بوده است.

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲ تیرماه، قرارگاه استانی شهرامفر کردستان سپاه از کشته شدن ۵ نفر و زخمی شدن ۳ تن توسط نیروهای این نهاد امنیتی تحت عنوان “ضد انقلاب و اشرار” در شهرهای بانه و سروآباد خبر داد. این ادعای مبهم در حالی مطرح شده است که به قتل رسیدن برخی شهروندان توسط نیروهای امنیتی و ارگان های نظامی با دلایلی مغایر با عنوان اتهامی مطروحه مسبوق به سابقه بوده است.

این قرارگاه در اطلاعیه خود بدون اشاره به جزییات و اتهامات مطروحه علیه این افراد، مدعی شد: “در پی درگیری نیروهای بومی قرارگاه عملیاتی شهرامفر استان کردستان چند روز مانده به انتخابات با گروهک ضدانقلاب در منطقه عمومی بانه و سروآباد که قصد خرابکاری به‌ویژه در ایام انتخابات را داشتند، در دو عملیات ۵ نفر را کشته و ۳ نفر را زخمی کردند”.

در این گزارش به هویت این افراد اشاره ای نشده است.

کشته شدن این افراد توسط قرارگاه استانی شهرامفر کردستان سپاه با ادعای «مبارزه با اشرار و ضد انقلاب » در حالی صورت گرفته است که به قتل رسیدن برخی شهروندان توسط نیروهای امنیتی و ارگان های نظامی با دلایلی مغایر با عنوان اتهامی مطروحه مسبوق به سابقه بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا