بین‌المللی

اتحادیه اروپا: نیروهای خارجی باید از لیبی خارج شوند

«جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار خروج همه نیروهای خارجی از لیبی شد و خاطرنشان کرد که این تنها راه اطمینان از ادامه آتش بس است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «روسیا الیوم»، «جوزف بورل» در مقر “کنفرانس برلین ۲” در مورد لیبی گفت: اهمیت چالش های پیش روی لیبیایی ها انتخابات پایان سال و اطمینان از ادامه آتش بس است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مشروعیت دولت و مقامات این کشور و نیز خروج نیروهای خارجی آرامش این کشور را تأمین خواهد کرد، تاکید کرد که اتحادیه اروپا آماده است تا هر زمان به لیبی کمک کند.

بورل افزود: این اتحادیه بر اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد ممنوعیت عرضه سلاح به لیبی و جلوگیری از تجارت غیرقانونی نفت لیبی نظارت خواهد کرد.

روند پایان دادن به اختلاف‌های داخلی که ریشه در حضور نیروهای خارجی در لیبی دارد، از دوشنبه و با اعلام واشنگتن مبنی بر مذاکره با برخی از احزاب مهم این کشور در خصوص خروج نیروهای خارجی و نیابتی از لیبی، پیش از انتخابات برنامه‌ریزی شده برای پایان دسامبر ۲۰۲۱ وارد مرحله جدیدی شده است. انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی لیبی ۲۴ دسامبر (سوم دی ۱۴۰۰ ) برگزار خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا