بین‌المللی

آسوشیتدپرس: «۶۵۰ نیروی آمریکایی» در افغانستان باقی می‌مانند

هر چند آمریکا تعهد داده که تمامی نیروهای نظامی خود را از افغانستان خارج می کند اما اکنون به بهانه تامین امنیت دیپلمات ها ۶۵۰ نفر از این نیروها را در این کشور نگه می دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات ایالات متحده می‌گویند خروج اکثر نیروهای ایالات متحده از افغانستان تا دو هفته دیگر تکمیل خواهد شد و در حدود ۶۵۰ نیروی نظامی آمریکایی برای تامین امنیت دیپلمات‌های این کشور در افغانستان باقی خواهند ماند.

به گزارش آسوشیتدپرس، چند صد نیروی دیگر آمریکایی احتمالاً تا ماه سپتامبر برای محافظت از فرودگاه کابل و همچنین کمک به نیروهای ترکیه در این فرودگاه باقی خواهند ماند.

قرار است این نیروها تا زمانی که نیروهای ترکیه به طور کامل کنترل عملیاتی فرودگاه کابل را در دست بگیرند در این فرودگاه باقی بمانند.

این مقام‌های آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، پیش بینی می‌کنند که اکثر نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف و همچنین فرماندهی آنها تا چهارم ژوئیه یا کمی بعد از آن از افغانستان خارج شوند.

در حالی خبر تکمیل خروج نیروهای آمریکایی منتشر شده است که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در فروردین اعلام کرد که نیروهای آمریکا پیش از ۱۱ سپتامبر سال جاری از افغانستان خارج می‌شوند.

در همین حال به دنبال خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیشروی نیروهای طالبان در بخش‌های مختلف این کشور سرعت گرفته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا