بین‌المللی

عفو بین‌الملل: اسرائیل جنایات نژادپرستانه علیه فلسطینیان مرتکب می‌شود

سازمان عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد که اسرائیل علیه فلسطینیان دست به ارتکاب جنایات نژادپرستانه می زند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد که پلیس اسرائیل علیه فلسطینیان دست به جنایات نژادپرستانه زده و ضمن بازداشت دسته‌جمعی آنها، برای سرکوب تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز به زور و قدرت مفرط و غیرقانونی متوسل می‌شود و افراد بازداشت شده را تحت شکنجه قرار می‌دهد.

بر این اساس، در این گزارش آمده است که پلیس اسرائیل حتی از فلسطینیانی که تابعیت اسرائیلی دارند، در برابر حملات شهرک‌نشینان صهیونیست حمایت نمی‌کند.

در همین ارتباط، «صالح حجازی» از مقامات ارشد سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد که ادله و مدارک جمع شده به روشنی نشان می‌دهند که پلیس اسرائیل بی‌رحمانه علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی و بیت‌المقدس دست به جنایات نژادپرستانه می‌زند.

از سوی دیگر، عفو بین‌الملل در بخشی از گزارش خود آورده است که از روز ۱۳ ماه مِی گذشته تاکنون، شهرک‌نشینان صهیونیست به ۹۰ خودروی متعلق به فلسطینیان خسارت وارده کرده و بارها شهروندان فلسطینی را در داخل خانه‌های خود هدف سنگ‌پرانی قرار داده‌اند.

این سازمان تأکید کرده است که پلیس اسرائیل از اول ماه می تا تاریخ ۱۰ ژوئن بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ نفر از فلسطینیان را بازداشت کرده است و هنوز هم قصد ندارد به اقدامات سرکوبگرانه علیه آنها پایان دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا