گوناگون

تأملی بر سخنان علی یونسی

علی یونسی، وزیر پیشین اطلاعات در مصاحبه‌ای مفصل با سایت جماران هشدار داده است مسئولان کشور باید نگران نفوذ اسرائیل باشند. او گفت، رقابت‌ نهادهای اطلاعاتی موازی ایران امکان نفوذ سازمان اسرائیلی موساد را فراهم کرده است…..

نفوذ اسرائیل در نهادهای اطلاعاتی کشور بار دیگر به یکی از مسائل روز کشور تبدیل شد. سایت جماران در این رابطه با علی یونسی، وزیر پیشین اطلاعات ایران صحبت کرده است.

پیش از این محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم ضمن اشاره به “شبکه نفوذی اسرائیل” گفته بود بالاترین فردی که مسئول کنترل جاسوسان اسرائیل در ایران بود، خودش جاسوس اسرائیل از کار درآمد. وزارت اطلاعات بلافاصله به اظهارات احمدی‌نژاد واکنش نشان داد.

دستیار ویژه وزیر اطلاعات که نامی از او برده نشده روز یکشنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن) درمصاحبه با ایسنا به احمدی‌نژاد توصیه کرد “روند روان‌درمانی و توهم‌زدایی خود را پیگیری کند”.

کشاکش میان مقامات عالیرتبه کشور درباره نفوذ اسرائیل و عملکرد نهادهای اطلاعاتی موازی ادامه داشته است.

علی یونسی، وزیر پیشین اطلاعات و مشاور ویژه روحانی در امور اقوام و اقلیت‌های قومی و مذهبی درباره نفوذ اسرائیل در سازما‌ن‌های اطلاعاتی کشور می‌گوید در ۱۰ سال اخیر نفوذ موساد در بخش‌های مختلف کشور به حدی بوده که جا دارد “همه مسئولین جمهوری اسلامی برای جان خودشان نگران باشند”.

وزیر اطلاعات پیشین ایران افزود سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی به جای اینکه آنها را شناسایی کنند به جان خودی‌ها افتاده‌اند.

به گفته یونسی غفلت از موساد سبب شده که این سازمان در سطح کشور نفوذ کند و ضربه بزند.

وزیر اطلاعات پیشین ایران تاکید کرد که در زمان ریاست او بر وزارت اطلاعات “چنین نفوذهایی وجود نداشت” ولی بعدا به دلیل رقابت سرویس‌های اطلاعاتی، موازی‌کاری که در وزارت اطلاعات رخ داد و سازمان‌های جدیدی که در مقابل وزارت اطلاعات ایجاد شد، وزارت اطلاعات را تضعیف کرد.

یونسی می‌افزاید سازمان‌های جدید و موازی وزارت اطلاعات به جای اینکه با نفوذ مبارزه کنند مشغول کنترل و مبارزه با خودی‌ها شدند.
دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا