جوانان

کشور روی خط اعتصاب و اعتراض …

علاوه بر اعتصاب گستردۀ کارگران  صنعت نفت و پتروشیمی، کشور ما روزانه شاهد ده ها مورد اعتصاب و اعتراض از سوی اقشار زحمتکش کشور است.  اشاره اجمالی به برخی از این اعتراض ها که دیروز چهارشنبه صورت گرفته است را ضروری می دانیم…..

تجمع اعتراضی کارکنان رسمی شرکت نفت گچساران

روز چهارشنبه نهم تیرماه جمعی از کارکنان رسمی شرکت نفت گچساران در محوطه این شرکت تجمع اعتراضی برپا کردند.

این تجمع کنندگان به عدم اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف وزارت نفت اعتراض دارند و خواهان اصلاح نحوه افزایشات حقوق سال ۱۴۰۰ هستند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت واحد تهران

روز چهار شنبه ۹ تیر جمعی از بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان مقابل اداره مرکزی شرکت واحد دست به تجمع زدند.

این کارگران بازنشسته خواستار پرداخت کامل حق سنوات، پرداخت ۴ درصد حق بیمه کارهای سخت و زیان آور و واریز ۶ درصد حق کارگران از صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران هستند.

اعتراض کارگران سیمان سپاهان به اخراج چند نفر از کارگران

امروز ۹ تیرماه کارگران کارخانه سیمان سپاهان اصفهان در اعتراض به اخراج همکاران خود توسط حراست سیمان سپاهان مقابل درب ورودی شرکت تجمع کردند
و همکاران خود را به سر کار بازگرداندند. لازم بذکر است اخراج کارگران به علت حضور در تجمعات هفته گذشته که بخاطر عدم پرداخت کارانه و بهره وری برگزار شد صورت گرفته بود.
همه این تهدید و اخراج ها از سوی افرادی بنام مصطفی عظیمی و علی خواجه (حراست) انجام می پذیرد.

جاده منتهی به شرکت نفت دهلران توسط کامیون‌داران معترض مسدود شد

کامیون‌داران به ستوه‌آمده شرکت نفت، جاده بیات به سمت شرکت نفت دهلران را بستند

کامیون‌داران معترض شرکت نفت دهلران با انسداد جاده منتهی به این شرکت اعلام کردند؛ پس از چند ماه کار مقامات شرکت ‌نفت واحد دهلران از پرداخت دستمزد امتناع ورزیده و با وجود بارها مراجعه حضوری و تماس تلفنی، پاسخی در این زمینه ارائه نداده‌اند.

این کامیون‌داران مطالبات خود را به فرماندار این شهر اطلاع داده و خواستار پاسخگویی در این ارتباط شده‌اند.

اعتراض خبرنگاران به سازمان محیط زیست

جمعی از معترضان به عملکرد سازمان محیط زیست و برای پیگیری خون‌کشته‌شدگان اتوبوس_خبرنگاران جلوی این سازمان تجمع کردند، سازمان چند متر آن طرف‌تر مراسم ختم با بلندگو و سر و‌صدا ایجاد کرده که صدای اعترض‌ها شنیده نشود!

رانندگان تاکسی در سقز خواستار افزایش کرایه شدند

صبح روز چهارشنبه تعدادی از رانندگان تاکسی در چند ایستگاه سطح شهر، در اعتراض به پایین بودن نرخ کرایه تاکسی ،دست از کار کشیده‌اند.

یکی از رانندگان گفت؛ اتحادیه تاکسیرانی و سازمان تاکسیرانی اواسط اسفندماه سال ۹۹ درخواست افزایش کرایه را به شورا ارائه دادند که شورای شهر نیز با دوماه تأخیر این افزایش را تصویب و به کمیته تطبیق ارسال کرده‌اند، اما این کمیته تا این لحظه پاسخگوی این درخواست نبوده است.

در همین حال “محمد کرمی” رئیس شورای شهر در مورد این مصوبه گفت: کمیته تطبیق جهت رفع ابهام مصوبه را به شورا عودت داده و شورا نیز احتمالا یکشنبه هفته آتی از مصوبه رفع ابهام و مجددا به کمیته تطبیق ارسال خواهد کرد.

قابل ذکر است که آخرین بار اوایل مهر ۹۹ بود که کرایه تاکسی در سقز افزایش پیدا کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا