گوناگون

هنر “پراکندن ویروس کشنده کرونا بین زندانیان سیاسی”

احمدرضا حائری

چند روز پیش همین‌جا خطاب به مقامات قضایی هشدار دادم که با آغاز موج پنجم کرونا، برای حفظ سلامت زندانیان لازم است که لااقل زندانیان بالای ۶۰ سال و آنها که بیماری زمینه‌ای دارند را به مرخصی اعزام کنند، هشداری که طبق معمول شنیده نشد تا امروز با احتمال بالای سرایت ویروس به بند زندانیان سیاسی مواجه باشیم. سرایتی که بیش از هر عاملی مدیون هنرمندی مدیران مجموعه سازمان زندان‌ها است و البته پیش از آن مدیون بی تفاوتی مقامات عالی قضایی نسبت به نقدها و هشدارها؛ با هنر مقامات زندان در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد.

امیرحسین مرادی را سه‌شنبه هفته قبل(پنج روز پیش) از قرنطینه تیپ دو زندان تهران بزرگ به بیمارستان اعزام کردند، اعزامی که به تست کرونا و مثبت اعلام شدن آن منتهی شد. در مدت بیماری امیرحسین، پزشک بهداری زندان مصرانه تهوع و تب شدید را ناشی ‏از بیماری پوستی او دانسته و همبندی‌ها امیرحسین از جمله ‎حسین قشقایی هم مشغول مراقبت از او بوده‌اند، یک روز پس از اعزام امیرحسین و مثبت شدن تست وی حسین قشقایی را به سالن ده(بند زندانیان سیاسی) منتقل می‌کنند. در حالی که به احتمال قریب به یقین ناقل ویروس کرونا بوده است.

ساعتی پیش ‎وحید باقری از زندانیان ‏اعتراضات آبان که مدتی است وکیل بند قرنطینه شده است تماس گرفت، خبر مثبت شدن تست کرونای امیرحسین را که به او گفتم، به حالتی بهت‌زده گفت:”چرا به ما نگفته اند تا لااقل مراقبت و رعایت بیشتری کنیم.”

گفتم:”لابد براشون مهم نیست یا اینکه اصلا به ذهنشون خطور نکرده به شما اطلاع بدن، شاید هم فکر کردن حالا که دیگه شده و کاری نمیشه کرد!، فقط باید بشینیم دعا کنیم که به خیر بگذره!!”

موضوع انتقال حسین را گفت و ‏نگران بچه های سالن ۹و۱۰ بود، گفتم حال خودتون چطوره؟

گفت:” از همان روز اعزام امیرحسین علایم بچه ها شروع شده و الان که گفتی متوجه شدیم مال کروناست، ‎علی نوری‌زاد تب و سرفه خفیفی داره و بقیه هم کم و بیش علائم دارند”

گفتم:” وحید الان آمار بچه های سیاسی در قرنطینه چند نفره؟”

گفت:”۱۱ نفر”

‏به این ۱۱نفر و آن ۷۰ تا ۸۰ نفر داخل بندها فکر می‌کنم، به عمو شاپور(شاپور احسانی راد)، اسماعیل گرامی، اکبر باقری، علیرضا فرشی،…که بیمارند یا سنشان بالاست! و به جوانانی همچون سعید تمجیدی، علی نوری‌زاد و…دعا کنید به خیر بگذرد. به راستی این وضعیت را با عنوانی جز “هنر پراکندن ویروس کشنده کرونا بین زندانیان سیاسی” می‌توان توصیف کرد!؟

همین امروز هم دیر نیست، آقای محسنی اژه‌ای که به تازگی به ریاست دستگاه قضایی منصوب شده‌اند، می‌توانند در نخستین گام خود با دستوری فوری و تا پایان موج پنجم کرونا به کلیه زندانیان بالای ۶۰ سال و زندانیان دارای بیماری زمینه‌ای مرخصی  داده و آنها را از خطر ابتلای به این ویروس کشنده در زندان برهانند.

باور کنید جان انسان‌هایی که در دست شما اسیر هستند، بسیار ارزشمندتر از آن است که فدای سوءمدیریت و ناکارآمدی مدیران شما شود.

سحام نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا