گوناگون

حمله موشکی به پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی در عراق

سه موشک به پایگاه عین‌الاسد، محل استقرار نیروهای آمریکایی در غرب عراق اصابت کرد. حمله موشکی تلفات جانی نداشت. آمریکا بارها ایران و گروه‌های متحد این کشور را عامل این حملات دانسته است……

به گزارش دویچه وله، وین ماروتو، سرهنگ آمریکایی و سخنگوی ائتلاف نظامی بین‌المللی به رهبری آمریکا، روز دوشنبه ۱۴ تیر (۵ ژوئیه) با ارسال یک توییت از حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد در استان غربی انبار عراق خبر داد.

به گفته ماروتو، در ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه سه موشک به این پایگاه اصابت کرد. سخنگوی ائتلاف افزود، موشک‌ها در اطراف پایگاه منفجر شدند، اما این حمله تلفات جانی به بار نیاورده است. او همچنین گفت، تحقیقات پیرامون ارزیابی خسارات وارده ادامه دارد.

این چندمین مرتبه در ماه‌های گذشته است که محل استقرار نیروهای نظامی آمریکایی در عراق مورد حمله قرار می‌گیرد.

هنوز گروهی مسئولیت پرتاب این موشک‌ها را برعهده نگرفته است اما آمریکا گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را به حملات موشکی منظم علیه نیروهای خود در عراق متهم کرده است.

از آغاز سال ۲۰۲۱ تا کنون، تاسیسات و پایگاه‌های آمریکایی‌ها در عراق هدف بیش از ۴۰ حمله قرار گرفته‌اند که دستکم ۱۴ مورد آنها با شلیک موشک بوده‌ است.

مقامات امنیتی عراقی و آمریکایی پیش‌تر به خبرگزاری فرانسه گفته‌ بودند که گروه‌های وابسته به “کتائب حزب‌الله” یا “عصائب الحق” را عامل چنین حملاتی می‌دانند.

مقامات ایرانی اتهام دخالت ایران در حمله‌های مسلحانه علیه آمریکایی‌ها در عراق را رد کرده‌اند.

مجید تخت‌ روانچی، نماینده رژیم جمهوری اسلامی  در سازمان ملل اخیرا مدعی شد: «ایران در هیچ حمله مسلحانه‌ای علیه آمریکا در عراق دخالت مستقیم یا غیرمستقیم نداشته است.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا