حقوق بشرزنان

اقدام اعتراضی صبا کردافشاری و راحله احمدی 

صبا کردافشاری و مادرش راحله احمدی، فعالین مدنی محبوس در زندان‌های قرچک ورامین و بند زنان زندان اوین اعلام کردند که از رفتن به سالن ملاقات خودداری خواهند کرد. این اقدام در اعتراض به عدم امکان ملاقات و تماس بین زندان‌ها صورت گرفته است و تا زمان برخورداری از حق تماس تلفنی و ملاقات با یکدیگر ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری هرانا – صبا کردافشاری و مادرش راحله احمدی، فعالین مدنی محبوس در زندان‌های قرچک ورامین و بند زنان زندان اوین در اعتراض به عدم امکان ملاقات و تماس بین زندان‌ها از رفتن به سالن ملاقات خودداری می‌کنند. گفته می‌شود امکان ملاقات و تماس بین زندان این مادر و فرزند با یکدیگر با مخالفت امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی و بازجوی پرونده خانم کردافشاری از آنان سلب شده است. این محرومیت در حالی است که در قانون پیش‌بینی‌هایی برای ملاقات بین اعضای زندانی خانواده‌ها شده است، حتی اگر آنها در زندان‌های جداگانه تحمل حبس کنند.

صبا کردافشاری و مادرش راحله احمدی، فعالین مدنی محبوس در زندان‌های قرچک ورامین و بند زنان زندان اوین اعلام کردند که از رفتن به سالن ملاقات خودداری خواهند کرد.

این اقدام در اعتراض به عدم امکان ملاقات و تماس بین زندان‌ها صورت گرفته است و تا زمان برخورداری از حق تماس تلفنی و ملاقات با یکدیگر ادامه خواهد داشت. گفته می‌شود که این محرومیت به دستور امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی و بازجوی پرونده خانم کردافشاری صورت گرفته است. محرومیت این مادر و دختر از ملاقات در حالی است که در قانون پیش‌بینی‌هایی برای ملاقات بین اعضای زندانی خانواده‌ها شده است، حتی اگر آنها در زندان‌های جداگانه تحمل حبس کنند.

صبا کردافشاری پیشتر در تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه، با تودیع قرار وثیقه به مرخصی کوتاه مدت اعزام و در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه با پایان ایام مرخصی به زندان بازگشت. راحله احمدی، مادر صبا کردافشاری نیز روز شنبه ۲۱ فروردین ماه، با پایان ایام مرخصی و به دنبال مخالفت مسئولان با درخواست تمدید مرخصی وی جهت درمان، به زندان اوین بازگشت. وی در تاریخ ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه به مرخصی درمانی اعزام شده بود. خانم احمدی به دلیل پارگی دیسک نیازمند عمل جراحی و اسنراحت دو ماهه پس از عمل جراحی است. مدتی بعد خانم کردافشاری در تاریخ ۱۸ اردیبهشت‌ماه در اعتراض به افزایش فشار‌ها بر خانواده خود و دیگر زندانیان سیاسی و با خواسته آزادی مادرش، راحله احمدی اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه به اعتصاب غذای خود پایان داد.

راحله احمدی پیشتر در پی تبعید دخترش صبا کردافشاری به زندان قرچک ورامین با مشکلات پزشکی ناشی از فشار عصبی مواجه و دچار پارگی دیسک شده و برای راه رفتن نیازمند به استفاده از واکر شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا