اخبار

خشم مردم از حاکمیت

در روزنامه‌های داخلی اغلب مطالب امروز به سه بحران کرونا، قطعی برق و بحران آب اختصاص یافته است. برخی روزنامه‌ها علت این سه بحران را در سیاست‌های ضد مردمی رژیم ارزیابی کرده اند. برداشتن تحریم‌ها و حل مسئله هسته‌ ای را از ضرورت های اصلی دانسته و به نظام توصیه کرده‌اند که وقت تنگ است، زمان را از دست ندهد. مضمون مشترک مطالب روزنامه‌های هر دو جناح به صدا درآمدن زنگ خطر از سوی مردم جان به لب رسیده برای رژیم است….

«آنفلوآنزای خشم» عنوان مطلب روزنامه آفتاب یزد است که از جمله نوشته: مردم جامعه ما بسیار زیاد خشمگین هستند و این روزها حجم اخبار بد آن چنان زیاد است که آستانه تحمل همگان را در معرض خطر قرار داده است.

این روزنامه نوشت: در یک جامعه خشمگین جز ویرانی چیزی وجود ندارد و مسئولان باید از تلنبار شدن این خشم بترسند… وقتی مردم نمی‌توانند به حق خود دسترسی داشته باشند بروز خشم یک امر طبیعی است.

این روزنامه با اشاره به عذرخواهی دیروز روحانی نوشت: عمق فاجعه بیشتر از آن است که با عذرخواهی‌های مسئولان این مشکلات حل شوند. مردم جامعه ما می‌دانند و می‌فهمند که دولتها در تمام این سال‌ها هیچ نوع سرمایه‌گذاری برای توسعه جامعه انجام نداده‌اند. مردم ما می‌دانند که ناکارآمدی‌ها و سوءمدیریتها مسبب مشکلات امروز هستند و این موضوع آنها را خشمگین می‌سازد.

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود با عنوان«قصه پرغصه واکسن کرونا» با انتقاد از وضعیت واکسیناسیون در کشور به سفر مردم به ارمنستان اشاره کرد و نوشت: باید عرق شرم بر پیشانی مسئولین بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در کشور بنشیند.
درست در همین شرایط شرم‌آور، بعضی افراد که گوئی خود را به بی‌خبری زده‌اند، شعار صدور واکسن کرونا به آمریکا را می‌دهند و عده‌ای نیز سخن از دریافت سفارش خریدهای انبوه واکسن کرونا از چند کشور اروپائی می‌گویند. اینان معلوم نیست چرا شعور مردم را نادیده می‌گیرند و خود را به تبلیغات مشغول می‌کنند در حالی که مردم شاهد صحنه‌های نگران‌کننده کمبودها و بی‌عملی‌های مسئولین هستند.

این در حالی است که آمریکا و سه کشور اروپایی هشدار دادند که اقدام ایران برای تولید اورانیوم فلزی با خلوص ۲۰ درصد، مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام در وین پایتخت اتریش را به مخاطره می‌اندازد.

وزیران خارجه بریتانیا، فرانسه تاکید کرده‌اند، این اقدام ایران نقض جدی از تعهدات این کشور در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام است.

سه کشور اروپایی در این بیانیه‌ گفته‌اند: ایران با تازه‌ترین اقدامات خود نتیجه موفقیت آمیز مذاکرات وین را با وجود پیشرفتی که در شش دور مذاکرات تا کنون بدست آمده است، تهدید می‌کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در همین روز پیشتر اعلام کرد ایران به این نهاد اطلاع داده است که قصد دارد اورانیوم فلزی با خلوص ۲۰ درصد برای سوخت راکتور تحقیقاتی تولید کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا