ورزشی

تاثیر ماهیت خشن، سرکوبگر و فاسد رژیم ولایت فقیه در ایجاد ناهنجاری در جامعه و ورزش

از روزنامه‌هایی که عاجز از ارائه راه حل صحیح، پیشنهاد مسلح کردن داوران را می‌دهند تا بازیکنانی که با وجود خطا، می‌خواهند از طریق اعمال خشونت از حقی که ندارند دفاع کنند، بی شک رفتارهایی متاثر از ماهیت رژیم حاکم بر جامعه است.

به داوران اسلحه بدهید!

اگر فدراسیون واقعا توانایی حراست از شان و منزلت داورانش را ندارد، لااقل یک باتوم یا چوبدستی به این بنده‌های خدا بدهد که از جان‌شان مراقبت کنند! مگر اینها چقدر پول می‌گیرند که باید جلوی چشم کلی بیننده و از جمله خانواده‌هایشان این طور خفت بکشند؟

به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «از همان ابتدا هم به‌ نظر می‌رسید که دیدار حیاتی و سرنوشت‌ساز ۲ تیم ته جدولی سایپا و ذوب‌ آهن حواشی زیادی داشته باشد اما کاری که شهاب گردان انجام داد فراتر از هر تخمین و تصوری بود. دروازه‌بان پرسابقه ذوب‌ آهن در دقیقه سیزدهم این بازی در یک موقعیت صد درصد گل پای مهاجم حریف را قیچی کرد و از زمین اخراج شد. در این صحنه گروه داوران با یکدیگر هم‌فکری کردند و به‌ نظر هم می‌رسد که تصمیم درست را گرفتند. با این حال گردان که به‌شدت از اخراج زودهنگامش عصبی شده بود، اعتراضی عجیب و دنباله‌دار را در ورزشگاه فولادشهر رقم زد. اوج کار گردان لمس فیزیکی داور چهارم و هل‌دادن او برای چند متر بود؛ اقدامی بسیار زننده که موجب تحقیر شخصیت داور شد. گردان که حسابی معرکه گرفته بود، ول‌کن نبود و در ادامه حتی برای ناظر بازی هم لگد پرت کرد اما خیلی زود پشیمان شد و حرکتش را متوقف کرد. خلاصه این که کلکسیونی از رفتارهای عجیب و زشت را از دروازه‌بان ذوب‌ آهن دیدیم و در نهایت او را به زور به رختکن بردند.

راستش چیزهایی که در هفته‌های اخیر در باب اعتراض به داوری در لیگ برتر دیده‌ایم واقعا دور از انتظار و شگفت‌انگیز بوده و از سیر قهقرایی فرهنگ و ادب در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی ایران حکایت دارد. بله. می‌فهمیم که فشار روی بازیکنان و مربیان بسیار زیاد است، اما آنها تحت هیچ شرایطی اجازه ندارند این طور داوران را «بی‌حرمت» کنند. به یاد بیاورید که در جریان بازی پرسپولیس و گل‌گهر چطور یحیی گل‌محمدی علیه داور مسابقه می‌غرید. وقتی او نه در جریان بازی اخراج می‌شود و نه بعد از مسابقه محرومیتی برایش در نظر می‌گیرند، بدیهی است که دیگران هم بی‌پرواتر می‌شوند. روز بعد از آن مسابقه فرهاد مجیدی آن طور شدید به داور مسابقه استقلال و آلومینیوم اراک اعتراض کرد. بعد نه‌تنها استقلالی‌ها عذرخواهی نکردند، بلکه طلبکار هم شدند که: «رفتار یحیی بدتر بود.» الان هم بازیکنی مثل شهاب گردان همه اینها را می‌بیند و به‌ خودش اجازه می‌دهد چنین نمایشی اجرا کند. اگر نفرات قبلی درست تنبیه شده بودند، گلر اخراجی ذوب‌ آهن زمین و زمان را به هم نمی‌دوخت.

تازه توجه داشته باشید اینجا «لیگ برتر» است و رفتارها زیر ذره‌بین قرار دارد وای به حال دسته‌های پایین‌تر. اگر فدراسیون واقعا توانایی حراست از شان و منزلت داورانش را ندارد، لااقل یک باتوم یا چوبدستی به این بنده‌های خدا بدهد که از جان‌شان مراقبت کنند! مگر اینها چقدر پول می‌گیرند که باید جلوی چشم کلی بیننده و از جمله خانواده‌هایشان این طور خفت بکشند؟»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا