بین‌المللی

عاملان ترور رئیس جمهور هائیتی مأموران یک سازمان آمریکایی بودند

مردان مسلحی که با یورش به محل اقامت رئیس جمهور هائیتی وی را ترور کردند، خود را مأموران «اداره مبارزه با مواد مخدر» ایالات متحده معرفی می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، روزنامه «میامی جرالد» روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد افراد مظنون به ترور «ژوونل موئیز» رئیس جمهور هائیتی اذعان می‌کنند که مأموران «اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده» هستند.

این در حالی است که سازمان آمریکایی مذکور گفته‌های این افراد را رد می‌کند.

این روزنامه همچنین خاطرنشان کرد که در تصاویر حمله به اقامتگاه موئیز که به دست خبرنگاران رسیده است، شنیده می‌شود که یکی از مهاجمان به زبان انگلیسی صحبت می‌کند. این فرد مهاجم می‌گوید که «اداره مبارزه با مواد مخدر این عملیات را برگزار می‌کند و از همه می‌خواهد که در جای خود بایستند».

اما یک مقام اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده خبر مربوط به دست داشتن و همکاری این سازمان در حمله به محل زندگی رئیس جمهور هائیتی را رد می‌کند. این منبع دولتی در گفتگو با روزنامه میامی جرالد مدعی شد که «این افراد مزدور بودند».

گفتنی است، گروهی از افراد مسلح صبح روز چهارشنبه با یورش به اقامتگاه شخصی ژوونل موئیز، رئیس جمهور هائیتی، وی را به ضرب گلوله ترور کردند. برخی از این مهاجمان به زبان اسپانیایی صحبت می‌کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا