جوانان

شرایط بازگشایی مدارس در مهر ۱۴۰۰ چیست؟

به گفته مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، معلمان مدارس غیردولتی هم مشمول تزریق واکسن کرونا هستند و بازگشایی مدارس در مهر شرایطی دارد. محمدمحسن بیگی درباره واکسیناسیون معلمان و اینکه معلمان مدارس غیردولتی نیز مشمول می‌شوند یا خیر، گفت: همه معلمان، مشمول تزریق واکسن کرونا هستند و اطلاعات معلمان مدارس غیردولتی با توجه به ثبت اطلاعات موسسان این مدارس در سامانه مشارکت‌ها (سامانه مربوط به سازمان مدارس غیر دولتی) موجود است…..

وی افزود: اسامی معلمان در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و هم‌اکنون در حال جمع‌آوری اطلاعات آنها هستیم، حدد ۹۴۰ هزار معلم در بخش دولتی و ۲۵۰ هزار معلم در مدارس غیردولتی داریم.مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: تمام افرادی که در مدارس فعالیت می‌کنند و همه کارکنان آموزش و پرورش مشمول تزریق واکسن کرونا هستند.

تدوین پروتکل جدید برای بازگشایی مدارس

وی درباره واکسیناسیون دانش آموزان مطرح کرد: در دستورالعمل‌های وزارت بهداشت موضوع واکسیناسیون دانش‌آموزان مطرح نیست البته برای بازگشایی مدارس در حال تنظیم پروتکل جدید هستیم که تا پایان مرداد تهیه می‌شود.محسن بیگی ادامه داد:‌ با توجه به شرایط کرونا در مهر ۱۴۰۰، نسبت به بازگشایی مدارس اقدام می‌شود و قطعا همانند شرایط عادی نبوده و حضور دانش‌آموزان با محدودیت‌‌هایی همراه است، البته باید توجه کرد که تعطیلی مدارس آسیب‌های مختلفی دارد و بازگشایی مدارس حتی به صورت محدود و مقطعی، بخشی از مشکلات و آسیب‌ها را کم می‌کند.

وی تأکید کرد: برای بازگشایی مدارس باید نسخه‌های متفاوتی پیچید چرا که مدارس روستایی، عشایری و کم‌جمعیت می‌توانند آموزش حضوری داشته باشند.

تسنیم

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا