بین‌المللی

نتایج نظرسنجی: میزان جرم و خشونت در آمریکا افزایش یافته است

نتایج نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که تقریبا از هر سه نفر شهروند آمریکایی دو نفر بر این باور هستند که میزان خشونت و جرم در این کشور در سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، نتایج نظرسنجی انجام شده توسط شبکه یو اس تودی حاکی است که تقریبا دو سوم مردم آمریکا معتقدند در جامعه آنها جرائم خشن افزایش یافته است.

با توجه به افزایش این ناهنجاری‌ها، بیشتر افراد شرکت کننده در این نظرسنجی معتدند که برای کنترل این خشونت‌ها، بودجه پلیس و حضور این نیروها در خیابان‌ها باید افزایش یابد.

در این نظرسنجی، ۷۰ درصد مردم آمریکا از میزان افزایش بودجه پلیس حمایت کردند و ۷۷‌درصد نیز خواهان حضور تعداد بیشتر نیروهای انتظامی در گشت‌های خیابانی هستند.

بر اساس این نظزسنجی، ۲۲ درصد معتقدند که پلیس آمریکا با همه برابر رفتار می‌کند و ۱۷ درصد می‌گویند رفتار دادگاه‌ها و وکلا با همه یکسان است.

نگرانی در مورد افزایش جرائم خشن در آمریکا در حالی بیان می‌شود که پس از اعتراضات خیابانی سال گذشته علیه بی عدالتی و نژادپرستی، شماری از افسران پلیس آمریکا از ادامه همکاری با یگان‌های انتظامی استعفا کردند.

در خواست تغییر و تحول در ساختار پلیس آمریکا پس از نقش خشونت آمیز افسران پلیس این کشور در قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکا از طرف جنبش‌های مدنی مطرح شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا