گوناگون

طالبان ادعا کرد که بر ۸۵ درصد از خاک افغانستان مسلط شده است

گروه طالبان روز جمعه اعلام کرد که در پی پیشروی‌های نظامی اخیر اکنون به بیش از هشتاد درصد از خاک افغانستان مسلط شده است………

به گزارش یورو نیوز، ادعای طالبان در خصوص تصرف ۸۵ درصدی خاک افغانستان که هنوز از سوی منابع مستقل تایید نشده همزمان با نبردهای نظامی گسترده این گروه با نیروهای دولتی مطرح می‌شود.

این ادعا در حالی منتشر می‌شود که شبه‌نظامیان اسلام‌گرا پیش‌تر از تصرف بیش از دو سوم مناطق مرزی افغانستان با تاجیکستان و نیز اشغال مهم‌ترین ایستگاه مرزی این کشور با ایران خبر داده بودند.

شهاب‌الدین دلاور، یکی از نمایندگان گروه طالبان روز جمعه در جریان یک کنفرانس خبری در مسکو ضمن اعلام این موضوع تصریح کرد که حدود ۲۵۰ ولسوالی از ۳۹۸ ولسوالی موجود در افغانستان هم اکنون تحت کنترل شبه‌نظامیان طالبان است.

نشست خبری سه نماینده سیاسی گروه طالبان در مسکو در پی خروج اغلب نیروهای مشارکت کننده در هیئت اعزامی ناتو به افغانستان برگزار می‌شود.

بریتانیا به تازگی همانند و ایتالیا از خروج کامل نیروهای نظامی خود از افغانستان خبر داده و ایالات متحده نیز یازدهم سپتامبر را آخرین مهلت خروج نظامیان آمریکایی از این کشور اعلام کرده است.

طالبان همچنین پنجشنبه شب مدعی شد که سه ولسوالی کرخ، گلران و رباط سنگی در ولایت هرات را به مجموع ولسوالی‌های تحت کنترل خود اضافه کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا