اخبار

ابتلا به کرونای دلتا در ۲۵ استان کشور؛ ۱۷هزار ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته

   در حالیکه واکسیناسیون سراسری در ایران همچنان به کندی دنبال می شود، مقامات حکومت علیرغم پنهانکاری در باره شتاب ابتلای مردم به کرونا در گزارش های پراکنده ای که منتشر می شود تائید می کنند که ویروس هندی وارد عمق کشور شده و شرایط نسبت به هفته های قبل بدتر و آمار مرگ و میر در حدی است که نه در بیمارستان ها تخت خالی مانده و نه در سردخانه ها جای خالی. دادستان سیستان و بلوچستان در خصوص وضعیت بحرانی سیستان و بلوچستان گفته است که «سردخانه ها از جنازه پر شده و واقعیتی است که نمی توان انکار کرد.»…….

“کیانوش جهان‌پور” سخنگوی سازمان غذا و داروی رژیم گفتە است، دیروز یک محموله یک میلیون دوزی، امروز محموله ۵٠٠ هزار دوزی، فردا ۴ هزار دوزی و هفتە آیندە محموله ٢ میلیون و٩٠٠هزار دوزی واکسن خارجی وارد ایران شدە و می‌شود.

از شیوع کرونا تا کنون فقط حدود ۶ میلیون و ۵٠٠ هزار دوز واکسن تزریق شدە است.این در حالی است کە “سعید نمکی” وزیر بهداشت رژیم روز شنبە گفتە بود از امروز تزریق ۴٠٠ هزار دوز در روز شروع می‌شود.

“حسن روحانی” نیز دیروز رقمی بیش از گفتەهای نمکی یعنی تزریق روزانە ۵٠٠ هزار دوز واکسن را اعلام کردە بود.دروغ پردازی و وعدە و وعیدهای مسئولان رژیم ایران از ابتدای شیوع کرونا تا کنون مردم را وادار کردە است برای سلامت خود بە بهانە سفر بە کشورهای دیگر از جملە ارمنستان بروند کە این خود مشکلاتی هم برای مردم و هم دولت ارمنستان بە بار آوردە است.

“روح‌اللـە لطیفی” سخنگوی گمرک رژیم در این بارە اعلام کردە است، از اول تیرماە تاکنون بیش از۴٣٠٠ ایرانی برای تزریق واکسن وارد ارمنستان شدەاند.بە گفتە نامبردە در دو روز گذشتە ١هزار و ٨٠٠ نفر بە مرز “نوردوز” مراجعە و وارد ارمنستان شدەاند.

این در حالی است بە گفتە آمارهای رسمی خود رژیم ایران در ٢۴ ساعت گذشتە حدود ١٢ میلیون نفر مبتلا شدە و ١۵١بیمار نیز جان خود را از دست دادەاند.مجموع جان باختگان کرونا در ایران تاکنون بە ٨۶ هزار نفر رسیدە است.

روزنامه مردم‌سالاری امروز در مقاله‌ای با اشاره به وضعیت وخیم واکسیناسیون در کشور نوشته است: تمامی واکسن های اعلام شده تولید داخلی نه تنها هیچ تأیید جهانی بهداشت و سلامت را ندارد بلکه تنها وسیله‌ای برای سودجوییهای نجومی است.

این روزنامه نوشت: ایران تنها کشــوری اســت که از دوره آغاز اپیدمی‌ کرونا تــا امروز، برخلاف وعده‌ها، برنامه مشــخصی برای تولید یا واردات واکســن ندارد! در این مدت بارها از ســاخت و خودکفایی و صادرات واکســن کرونا گفته شد در حالیکه میزان واکســینه شده ها در ایران زیر ۵درصد اســت و سالمندان هم در صف های تزریق واکسن، کرونا می‌گیرند؛ در حالیکه تا امروز گزارش علمی نتایج حتی یکی از واکسن‌هایی که در کشور ساخته شده‌اند منتشر نشده و تأیید بین‌المللی هم نگرفته است».

این روزنامه با اعلام اینکه دلیل اصلی این هجمه برای ساخت و تولید واکسن داخلی سودجویی میلیاردی است که در پشت آن خوابیده است می‌نویسد: دلیــل این همه اشتیاق برای ســاخت واکسن در داخل کشور چیست که شــرکتهای متعلق به سازمانها و نهادهای مختلف را بر آن داشته تا به هر شکل ممکن واکسن بسازند در حالیکه در هیچ‌یک از کشورهای پیشرفته دنیا که دست به تولید واکســن زده‌اند چنیــن تعددی در تولیــدات آنها دیده نمیشــود.

یکی از مباحثی که به‌عنوان دلیل اشــتیاق شــرکت های ایرانی برای ساخت واکســن مطرح می‌شود حمایتهای مالی دولتی است. مصطفی قانعی، عضو کمیته ملی واکسن کرونــا به ایرنا گفت: دولت برای حمایت، از هر شــرکت داخلی ۱۵میلیون دوز واکســن پیــش خرید می‌کند. به عبارت بهتر شــرکتهایی که در زمینه تولید واکســن تلاش کنند ۳٠٠٠میلیارد تومــان پیش فروش خواهند داشت!

این روزنامه در ادامه نوشت: وقتی شرکتها متوجه شدند که بدون تولید حتی یک دوز واکسن، چنین رقم بزرگی به دستشان می‌رسد، مراســم رونمایی را شــروع کردند و جالب این‌که وزارت بهداشــت نیز با این شرکت ها همراه شد.

مردم‌سالاری در پایان مقاله خود با اذعان به این‌که شرایط اسفناک کنونی در ایران نتیجه عملکرد دولت و نظام است می‌نویسد: در این مدت با وجود کشف واکسن های مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی هیچ اقدام مؤثری برای واردات واکسن صورت نگرفت و جز چند محموله کوچک از چین و روسیه و هند واکسنی وارد ایران نشد. مسئولان از تاریخهــای مختلف برای واکسیناســیون عمومی… حرف می‌زنند در حالیکه ســالمندان ایرانی در صفهای دریافت واکسن کرونا می‌گیرند، اما مردم اروپا امروز در ورزشگاهها حاضر میشــوند تــا بازیهــای فوتبال جــام ملتهای اروپا را ببیند!

این روزنامه نوشت: هزار میلیارد تومانی که دولت برای پیش خرید ۱۰۵میلیون دوز واکسن به شرکتهای ایرانی وعده داده معادل ۸۸۰ میلیــون دلار با نرخ دلار ۲۴هزار تومان اســت که می‌توانست از اول هم برای واردات واکسن امن، اثرگذار و مورد تأیید ســازمان بهداشت جهانی هزینه شود تا امروز مردم ایران هم بتوانند راحت‌تر به زندگی خود برسند.
پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در تهران به وضعیت بحرانی کرونا از جمله به دلیل واکسینه نکردن مردم اشاره کرد و گفت که روند بسیار کندی را در واکسیناسیون شاهد بودیم و همین مسأله، اسباب شرایط فعلی اپیدمی را در کشور فراهم کرده است

او هم‌چنین اظهار داشت: متأسفانه زمان طلایی واکسیناسیون مردم را از دست دادیم. در حال حاضر، شرایط متأسفانه به هیچ عنوان مساعد نبوده و ما وضعیت بغرنجی را در مراکز درمانی و بیمارستانهای تهران شاهد هستیم. در وضعیت کنونی، متأسفانه شمار مبتلایان به کرونا به شکل قابل توجهی در پایتخت افزایش داشته است.
در همین حال روزنامه جمهوری اسلامی در اعتراض به نامه تهدیدآمیز علی اکبر ولایتی علیه یک پزشک افشاگر بیمارستان دانشوری نوشت: نویسنده این نامه تهدیدآمیز اگر نمی‌داند یک پزشک را که به خاطر احساس مسئولیت حرفه‌ای خود زبان به اعتراض گشوده حتی اگر زیاده‌روی هم کرده باشد نباید تهدید کرد، باید با کمال تأسف اعتراف کنیم که وجود چنین افرادی که اخلاق حکمرانی را رعایت نمی‌کنند کشور ما را به جائی رسانده که بعضی از مسئولینش به جای انجام وظیفه‌ای که برعهده دارند به تملق‌گوئی و دادن وعده‌های غیرعملی روی می‌آورند تا نردبان ترقی را از این مسیر آلوده طی کنند و به مناصب بالاتر برسند یا در مناصبشان بمانند.

این منبع افزود: نتیجه این می‌شود که مردم ما ناچار می‌شوند از کشور بزرگ و پرثروت خود به ارمنستان کوچک که با یکی از کوچک‌ترین استان‌های ما هم قابل مقایسه نیست بروند تا واکسن کرونا تزریق کنند. تا وقتی چنین وضعیتی داریم، طبیعی است که نتوانیم جلوی موج‌های پیاپی کرونا را بگیریم و مردم را در این امواج کشنده تنها بگذاریم و کسی هم پاسخگو نباشد.

باید با کمال تأسف اعتراف کنیم وجود چنین افرادی که اخلاق حکم‌رانی را رعایت نمی‌کنند کشور ما را به جایی رسانده که بعضی از مسوولانش به جای انجام وظیفه‌، به تملق‌گویی و دادن وعده‌های غیرعملی روی می‌آورند تا به مناصب بالاتر برسند یا در مناصب‌شان بمانند.

نتیجه این می‌شود که مردم ما ناچار می‌شوند به ارمنستان ‌بروند تا واکسن کرونا تزریق کنند.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا