گوناگون

موج ورشکستگی؛ نتیجه سوء مدیریت

نماینده مجلس: دامداران کشور در نتیجه سوء مدیریت «بدبخت» شدند….

عباس مقتدایی نماینده اصفهان در مجلس و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره افزایش قیمت شیر و گوشت گفت: واقعیت این است که مسئولان برنامه‌ریز در خصوص امور دام و تولید شیر کفایت لازم را برای انجام کار‌ها نداشته‌اند و واقعیت دیگر این است که مسئولان بالا دست متوجه مفهومی به نام تولید در عرصه دام پروری کشور نشده‌اند.

مقتدایی با تاکید بر اینکه اگر اهتمام مسئولان در عرصه دام‌پروری کشور وجود داشت، این صنعت که برای کشور ما مزیت نسبی دارد بسیار فراتر از آنچه هم اکنون مورد توجه است مورد حمایت و توجه قرار می‌گرفت اضافه کرد: علاوه بر این، در این خصوص بازار کشش فراوانی دارد، اما ب‌تدبیری‌ها در این حوزه نه تنها به سوء تغذیه مردم منتهی شده بلکه گاو‌های زبان بسته در زمانی در گشتارگاه‌ها ذبح می‌شوند که می‌توانند آماده باروری شوند.

نماینده اصفهان در مجلس توضیح داد: این در حالی است که از یک سو دامداران کشور در نتیجه سوء مدیریت بدبخت و بیچاره شده‌اند و چاره‌ای جز گلایه‌های مستمر و رها کردن تولید و از بین رفتن این بخش نتیجه‌ای دیگر در پی نداشته است.

مقتدایی افزود: از سوی دیگر تصمیمات شتاب‌زده یا ناشی از ترس از اعتراضات گسترده فعالان این بخش سبب شده که مصرف‌کنندگان متضرر شوند و با نابودی صنعت دامپروری کشور مواجه شویم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه مردم در ماه‌های آینده در تامین گوشت و شیر با مشکل مواجه می‌شوند خاطر نشان کرد: بی‌توجهی و بی‌تدبیری در این حوزه فوق‌العاده افزایش یافته است. رئیس جمهور بعدی در این زمینه باید اقداماتی اساسی انجام دهد.

 به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا