یادمان و رویدادها

خسرو سیف دبیر کل حزب ملت ایران چشم از جهان فرو بست

خسرو سیف (زادهٔ ۱۳۱۵-درگذشته ۲۲ تیر ۱۴۰۰) ، او از مخالفان حکومت پهلوی و جمهوری اسلامی، از اولین اعضای حزب ملت ایران و دبیرکل این حزب پس از قتل داریوش فروهر در سال ۱۳۷۷ بود. خسرو سیف از سال ۱۳۳۰ وارد حزب ملت ایران به رهبری داریوش فروهر شد و بیشتر بخاطر همکاری سیاسی درازمدتش با فروهر شناخته می‌شود. وی چندین مرتبه زندانی شد که یکبار آن پس از وقایع تیرماه ۱۳۷۸ بود….

پیام تسلیت شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت درگذشت خسرو سیف دبیر کل حزب ملت ایران

در سپیده دم امروز سه شنبه بیست و دوم تیرماه ۱۴۰۰ خورشیدی آقای خسرو سیف دبیرکل حزب ملت ایران به سرای باقی و دیار حق شتافت .

خسرو سیف از نوجوانی و از سن پانزده سالگی و در دوران اوج نهضت ملی کردن نفت وتشکیل دولت ملی مصدق به عضویت حزب ملت ایران در آمد و در حلقه یاران شادروان داریوش فروهر شهید جاویدان نهضت ملی و رهبر حزب ملت ایران قرار گرفت . او چه در رژیم سابق و چه در رژیم پس از انقلاب ، تاوان آزادیخواهی و استقلال طلبی خود را بسیار پرداخت کرد . خسرو سیف از آذرماه ۱۳۷۷، پس از شهادت پروانه و داریوش فروهر به دست کوردلان جنایت کار ، سمت دبیرکلی حزب ملت ایران را عهده دار گردید . او شخصیتی آزادیخواه ، وطن دوست ، متین و استوار بود.

ما با تاسف و تاثری بی کران درگذشت آقای خسرو سیف را به خانواده ارجمند او ، به اعضای حزب ملت ایران و به همه پویندگان راه نهضت ملی و پیروان مصدق بزرگ تسلیت می گوییم .

شورای مرکزی جبهه ملی ایران

تهران – ۲۲ تیرماه ۱۴۰۰ خورشیدی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا