گوناگون

بازی با آتش

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، در سفر اخیر خود به عراق از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه خواسته حملات خود به اهداف آمریکایی را افزایش و گسترش دهند…..

خبرگزاری “راشا تودی” هفته گذشته از سفر محرمانه و اعلام نشده حسین طائب به عراق خبر داده بود.

رویترز به نقل از منابع شبه‌نظامی و امنیتی عراق گزارش داد که طائب در سفر به بغداد به گروه‌های مسلح نزدیک به حکومت ایران توصیه کرده که با هدف گرفتن نیروهای آمریکایی در سوریه دامنه حملات خود را گسترش دهند.

این خبرگزاری همچنین به نقل از منابع خود گزارش داده است که خامنه‌ای بعد از سفر اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به عراق، که در افزایش فشارها و حملات بی‌نتیجه بود، حسین طائب را به بغداد فرستاده است.

سفر طائب بعد از حمله هوایی آمریکا به نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه انجام شد که چند کشته به جا گذاشت.

از زمان سفر کم‌سابقه حسین طائب به عراق نیروهای آمریکایی و پایگاه‌های آنها در عراق و سوریه چندین بار هدف قرار گرفته‌اند.

رویترز به نقل از یک مقام ارشد منطقه‌ای گزارش داده است که طائب در سفر به عراق با چندین نفر از رهبران گروه‌های شبه‌نظامی دیدار کرده و پیام رهبر جمهوری اسلامی درباره ادامه فشارها به نیروهای آمریکایی در عراق تا زمان خروج از منطقه را به آنها رسانده است.

از آن زمان حملات راکتی و پهپادی به نیروها و پایگاه‌های آمریکایی در عراق شدت گرفته و به شرق سوریه رسیده است.

دو مقام امنیتی عراقی به رویترز گفته‌اند که در جریان دیدارهای هفته گذشته حسین طائب در عراق نقشه‌های هوایی مواضع آمریکایی‌ها در شرق سوریه در اختیار گروه‌های عراقی قرار گرفته است.

در گزارش ها آمده است، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در پاسخ به مقامات عراقی که خواستار خودداری از حمله به نیروهای آمریکایی شدند، گفته: مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر وظیفه دینی است و تا پایان شکست دشمن باید ادامه پیدا کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا