اخبار

اوضاع غیرقابل تحمل؛منتظر درو کردن توفان باشیم

آن که باد بکارد… عنوان مطلب روزنامه شرق، به قلم مصطفی هاشمی طبا، کاندیدای پیشین انتخابات ریاست‌ جمهوری است که با یادآوری ناکارآمدی های حکومتی در عرصه‌های مختلف، از جمله برق و خاموشی های خسارت بارش، مسکن، بیکاری و… تهدید خیزش اجتماعی و جارو شدن نظام را به حاکمیت گوشزد کرده و نوشته است: «ایران آن‌قدر وسیع است که می‌شود دهها باد در آن بکاریم و منتظر دروکردن توفان باشیم، توفان هایی را رد کرده‌ایم و در انتظار توفان های دیگر نشسته‌ایم»…..

او در ادامه نوشته است: «رئیسی وارث ویرانه‌های روحانی شده و کیهان می‌نویسد که دو سال باید صرف آواربرداری شود، آنچه آوار خوانده می‌شود، آوار نیست، بلکه حاصل کشت بادهایی است که تنها محصول عملکرد روحانی نیست، [عمل کرد حکومت ضد مردمی است.] بی‌تفاوتی نسبت به خاصه‌خوری و رانت‌خوری و زندگی لوکس و مرفهانه را کاشتیم و امروز توفان فساد و تضاد طبقاتی و محرومیت را درو می‌کنیم».

روزنامه آرمان هم در مطلبی از رئیسی خواسته با اکثریت هم‌سو باشد و در ادامه او را با طالبان و داعش مقایسه کرده و نوشته است: «ادبیات طالبانیسم یا همان داعشیسم مثل قطره آب کدری‌ست که انبوه آب صاف و زلال را به چالش می‌کشد! بنابراین اگر اندیشه اجرایی شما در جایگاه ریاست‌جمهوری متناسب با خرد‌عمومی جامعه امروز ایران نباشد و فقط بر اساس دیدگاه امنیتی و نظامی باشد در فرآیند زمان چالش های جدی را تجربه خواهید کرد».

این مقاله در ادامه به رئیسی گوشزد کرده است: «حضوری که با ارعاب و تهدید و زور و اسلحه باشد؛ معنی و مفهوم حضور نمی‌دهد!».

روزنامه جهان صنعت هم نوشته است: «دیگر اوضاع غیرقابل تحمل‌تر از آن است که بتوانیم چیزی بگوییم». این سخنان کادر درمان بیمارستان نیکشهر، در شهرستان نیکشهر است».

و سر آخر،علم‌الهدی، امام جمعه مشهد می گوید: «رسانه‌های دشمن با تمام قدرت فعالیت کردند و در برابر چشم مردم جامعه ما آن قدر تبلیغات کردند تا بتوانند تمام این ضعف مدیریت را به حساب نظام بگذارند و می‌گفتند نظام قدرت اداره کشور را ندارد و هر کسی هم رئیس جمهور شود، باز هم زندگی شما مردم به خوبی پیش نخواهد رفت. از همه بدتر آن ضعف مدیریتی‌ای بود که در فرایند انتخابات به وجود آمد. بروز این اختلالات در فرایند انتخابات مغرضانه نبوده است، اما مشکلاتی که در روز انتخابات در فرایند رای‌گیری برای مردم به وجود آمد، از عواملی بود که باعث شد به مشارکت لطمه بخورد.»

نگاهی حتی گذرا به میزان گسترش اعتراض‌ها به وضعیت موجود و بالا رفتن سطح اعتصاب‌ها و به‌ویژه محتوای اصلی خواست‌های فوری اکثریت مردم ،بی‌تردید نشانگر این واقعیت است که در رسانه ها و تریبون های رژیم ولایی مطرح می شود.ژرفش شکاف‌های طبقاتی موجب می‌شوند که هر روز تضاد میان مردم و حکومت دیکتاتوری  تشدید گردد. واقعیت امر این است که در کشورمان جنبش کارگری و حرکت‌های مطالباتی صنفی‌ای مهم در سطح‌هایی گوناگون بین طبقه کارگر و دیگر لایه‌های زحمتکشان درحال رشد است که پیش‌زمینه‌هایش بحران‌های معیشتی و عامل‌هایی عینی‌ای هستند که از بطن اقتصاد سیاسی کنونی کشورمان سربرآورده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا